Wpis z mikrobloga

@pawlos10rs: Wiem, że kolarstwo to to nie jest tanie hobby ale nie róbmy z tego jakiegoś nie wiadomo co, żeby ceny były strasznie zaporowe. Wiem, że podam słaby przykład ale Romet pokazał, że można zrobić ciekawy rower na dobrym osprzęcie za śmieszne pieniądze. Huragan 4 - 105 - karbonowy widelec i cena 3500. Wiem, że Romet na ramie to nie jest wow ale proszę...
Też macie takie wrażenie, że producenci dają coraz mniej za coraz więcej?


@Dwep: Mam dokładnie odwrotne zdanie. Kiedyś za rower na 105tce czy analogicznym trzeba było zapłacić 4,5-5k. Teraz można takie rowery kupić za 3,5k. Oczywiście jest mnóstwo producentów, którzy jadą na marce i wtedy masz rowery za 3k na Sorze, ale kurde, jest od groma różnych do wyboru - i nie jest tak trudno dla siebie znaleźć coś, co będzie
@NuclearCycling: O, ktoś ma inne zdanie, lubię dyskutować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KierownikW10: No właśnie, trzeba po części się znać, ale od czego są fora, żeby trochę liznąć tematu. Wchodząc do salonu gianta, treka czy nawet cube, do 4k to Tiagra będzie maks co dostaniemy za te kasę. Może to polski rynek jest #!$%@?? Ostatnio moda na tarcze, ale tarcze w szosie to już przynajmniej 1k
@NuclearCycling: Jakbym miał uderzać z wysokiego C to podałbym Speca, Bianchi czy inne cholerstwo :) Przykładowo sprawdziłem Gianta to za nie całe 4k mamy do dyspozycji Contend 1 na Sorze.. Jestem takiego zdania, że rower ma mi się podobać a jednocześnie coś oferować, nie jestem przywiązany do marek ale jak widzę decatlonoskiego tribana to mnie skręca. Miałem Rometa, wiem, że nie szczyt marzeń ale rama już ciekawa no i pełna Tiagra,
@Dwep: No nie wiem, porównaj ceny Treków i Speców :D. A ten Unibike nieładny? :D
To też nie tak, że musisz koniecznie kupić rower od dystrybutora (no chyba, że musisz) - często sklepy sprzedają na Allegro w dobrych cenach nowe rowery, które im nie zeszły w sezonie. Ostatnio widziałem właśnie Bianchi karbonowy na świetnym osprzęcie za 7300 zł. Normalnie ten rower to z 15k kosztował. Aż mnie kusiło ;D.
@Dwep: ja bym powiedział, że to nie tyle trend w podnoszeniu cen rowerów co dokręcenie śruby sprzedawcom, żeby nie schodzili z marży i nie konkurowali ceną. Kumpel w zeszłym roku kupił Gianta za 30% taniej od sugerowanej, to mu przy serwisie w innym sklepie zrobili totalną zadymę i do centrali dzwonili #!$%@?ć sprzedającego. To raz.

Dwa - w połączeniu z pierwszym - taka polityka cenowa sugeruje, że rowery za 8-10k wcale
@NuclearCycling: Początkowo miałem budżet do 10k. Potem przejrzałem na oczy i wyrzucanie 10 tysięcy na rower którym bym robił trasy do 150km- bo tyle jestem w stanie ujechać. To trochę przesada. Nie zamierzam się ścigać, więc karbonowa rama też do szczęścia mi nie jest potrzebna. Teraz założyłem sobie budżet do 4k max przy dobrej okazji to 5k. Chciałbym nowy, a jakby dało rade raty to jeszcze lepiej. Szukam szosy geometrii wygodnej
@Dwep ja nie jestem mocno w szosach obeznany ale obserwując rynek w segmencie MTB doszedłem do wniosku, że to poprostu inflacja. Gdzieś tak ze 30% podrożało na moje oko w stosunku do rowerów z przed 10 lat. Przy czym też nie do końca można tak powiedzieć bo i rowery są trochę inaczej budowane.
@NuclearCycling: za 2999 - 3100 athlon chodzi.
Treka mozna w niezlej cenie sciagnac z UK. Poza tym to wlasnie triban pokazuje ile placisz za nalepke na rurkach z osprzetem, ktory wyznacza poziom cenowy. U nas jeszcze nie potrafia robic takich wyprzedazy wiec standardowe ceny tez sa wysokie. Wszyscy z poczatku zawsze na wiosne swieca srp zeby zlapac jeleni. Wiec madry kupuje w zimie. Spece to marketingowy szum tylko, podstawowe modele juz
@TwigTechnology: Co do marży, rzeczywiście, sam spotkałem się gdzie rowery z OLX są skupywane, a potem handlowane na grupkach kolarskich. Prawie 2k drożej.
@czy_kitku_wolno_do_nieba: @Rivgen: Ja to znowu nie mam pojęcia o MTB. Ale skoro chińczyk z tajwanu może wystawić ramę carbonową za 400$ i jeszcze na niej zarobić to producent ram np Giant gdzie bierze ich w tysiącach to pewnie ma je za 100-200$ za sztukę. Doliczyć grupę
@Dwep: w sumie racja, ale z drugiej strony dostajesz btwina za 5k na ultegrze di2, czyli praktycznie w cenie grupy i żaden prawilny szosowiec go nie chce, bo "z marketu" xD
@churagan: Na takie promo to i ja sam bym się skusił. Swoją drogą decatlon ma prawie idealne rowery zrobić jakiś porządny design i idą im rowery jak świeże bułki. Tak btw to na 2018 będą jakieś zmiany czy jak?