Wpis z mikrobloga

Jak wygląda kwestia gwarancji w przypadku elektroniki zakupionej na Amazonie? W tym wypadku planuje kupić słuchawki na niemieckim Amazonie, tańsze ponad 200zl niż w Polsce, ale właśnie się zastanawiam czy w razie czego nie wtopie pieniędzy, jakby się coś zepsuło.
#amazon #zakupy #zakupyinternetowe
  • 14
  • Odpowiedz
@hoppek kiedyś reklamowałam właśnie słuchawki. Kabel mi się przerwał, a nie powinien. Zgłoszone, wysłane. Zwrot kaski. Całość trwała może z 1.5 tyg. Ogólnie nie jeden znajomy sobie chwalił. Bliski kumpel zamówił monitor do kompa. Okazało się, że ma 3 bad pixele. W gwarze było że od 4 wymiana, ale bez problemu mu wymienili.
  • Odpowiedz
@goznYm: @Cyfranek: a powiedzcie mi taką rzecz. Chciałem przejść sobie do finalizacji zamówienia, wartość zamówienia to 184,99 eur, po etapie podania adresu pokazuje mi 191,20. Skąd te dodatkowe opłaty? Nigdzie nie ma podane dlaczego. Wysyłka przecież jest darmowa.
  • Odpowiedz
@hoppek: To nie są dodatkowe opłaty. Ceny w amazon.de podawane są z niemiecką stawką VATu, natomiast po podaniu polskiego adresu, stawka przeliczana jest na polską. Jako, że jesteśmy biedniejsi od Niemiaszków, to i stawka jest u nas inna jak widzisz. Jeśli zamówisz do niemieckiego paczkomatu na przykład, cena będzie jak na stronie produktu.
  • Odpowiedz
@Cyfranek: to trochę nie na rękę. Co prawda tylko 6,21 eur więcej, ale jednak zawsze coś. Ale z drugiej strony nawet po dodaniu tych kilku euro wciąż taniej niż w Polsce. Aczkolwiek jest niekorzystny przelicznik amazonu. Jest na to jakiś sposób? Bo mi pokazuje ~850zł do zapłaty. A korzystnym przelicznikiem miałbym niecałe 800. Chyba aplikacja Revolut oferuje wirtualną kartę i korzystne przeliczniki.
  • Odpowiedz
@hoppek: Oj, zazwyczaj bardzo niekorzystny. Płać w EUR i pozwól przeliczyć w swoim banku. Gorszy od Amazonu przelicznik ma chyba tylko mBank. Ja płacę kartą w EUR (mam Aliora, a dokładniej t-mobile).
  • Odpowiedz