Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę xDD

Linux taki automatyczny, nie to co dwadzieścia/dwa lata/miesiące/dni temu! Teraz to panie dotykasz laptok a on już wie jako strone otworzyć! I działajo gry!

A #!$%@? chcę zainstalować ubuntu server z USB na laptopie i oczywiście obok braku autowykrywania języka "polish-programmer" (za to ślunski i inne są xD) instalacja #!$%@? się na CD-ROM detection xDDDDDD, bo tego sidiromu tam po prostu nie ma xD. Robisz wszystko z tutorialem, kuce kompilujące sobie jondra zachwalajo, a się okazuje że po nagraniu na usb według instrukcji to i tak nie działa i czas na google xD Taka nowoczesność że nawet głupi windows praktycznie w każdej edycji idzie zainstalować z usb, a tutaj już trzeba robić jak zwykle czary mary xD
#bekazpodludzi #linuksiarze #heheszki #pcmasterrace
  • 10
@tellet: pytanie... na cholerę ci ubuntu server na laptopie?
jak chcesz sobie lokalnie testować, to instaluj normalnego ubuntu i do tego dockera, jak chcesz serwer publiczny to kup serwer, jak nie ogarniasz systemu i chcesz lokalnie zobaczyć jak to będzie działać to sobie zacznij od virtual boxa/vagranta/docker for windows/mac.
CD-ROM detection xDDDDDD, bo tego sidiromu tam po prostu nie ma xD


@tellet: I tu się mylisz, bo dane z USB są podczas instalacji odczytywane jak z CD ( ͡° ͜ʖ ͡°) błąd ten oznacza że źle nagrał ci się pendrive lub masz uszkodzony obraz. Spróbuj Rufusa albo Etchera.
Polski - polski(Pl-pl) to klawiatura programisty, wystarczy sobie sprawdzić.
@kamillus:

normalnego ubuntu

Po co, skoro w serwerze mam już wszystkie potrzebne pierdoły automatycznie poinstalowane i skonfigurowane, a w razie gdybym chciał coś zmieniać czy wstawiać to docker mi specjalnie nie pomoże.

kup serwer

Czyli znowu dołóż 20k i najlepiej to wynajmij kolokację w DC

virtual boxa

Tak, żeby potem się okazało, że to co na vb działało, to na fizycznym wymaga dodatkowej zabawy.

@a231:

Spróbuj Rufusa albo Etchera.

Oh
@a231: No... Mogłem jeszcze w głowie robić CRC każdego pakietu, bo po co ma to robić system, skoro sam mogę sprawdzić poprawność danych ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@tellet: No docker właśnie pomoże. Od tego są kontenery.
Laptop na publiczny serwer z aplikacją bardziej wymagająca niż strona domowa to głupi pomysł. A jak do zabawy to nadal ubuntu zwykły dla laptopów i do tego docker. Gotowe obrazy dla dockerow są publicznie dostępne i postawienie całego stacka to jakieś 1,5h licząc od instalacji systemu, przez zaparzenie kawy do działającego środowiska. Chyba, że ma się mniej niż 66 iq albo uczyło