Wpis z mikrobloga

@Lipathor: Czasami mi się zdarza, a z tego co zauważyłem to nie uderzają tak we własny kraj.

Nie wiem czy u nas to wynika z kompleksów i przyjmowania że inne państwa mają zawsze racje, czy może z celowego działania przeciw Polsce.

@6c6f67696e: Nie mam na myśli ustaw, a o zakłamywanie historii, że obóz w Oświęcimiu był polski. Jeśli ustawa jest zła, to się wytyka błędy, a ze strony Izraela to
@Gwyn66: Nie, tamtejsze media krytykują własne władze, ale nie uderzają we interesy własnego kraju. Na tym polega ta zasadnicza różnica.

Widzę, że stosujesz retorykę typowa dla PiS, tzn. PiS=Polska. Newsweek i inne media uderzają w prawodawstwo rządu i walczą w interesie prawdy historycznej, to jest ważniejsze od dobrego samopoczucia niedouczonych wyborców.
Putin na tej samej zasadzie zakłamuje historię Rosji, a każda nieprzychylna ich narracji uwaga jest traktowana jako uderzenie w rosyjskie
Widzieliście aby zagraniczne media prowadziły narrację uderzającą we własny kraj i naród?


@kiera1: Jedni na Ukrainie twierdza, że Bandera geroj a inni, że wrecz przeciwnie. Nawet czasem na antenie sa kłotnie bo jakis nacjonolo sie oburza, że obraża sie bohatera. W telewizjach niektórych oligarchów krytyka Bandery sie pojawia, bo to tv pod wschodni elektorat po Janukowyczu.
Skoro sa dwa przeciwstawne zdanie to któras grupa w naród na pewno uderza jeżelio przyjac