Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu pytałem Was o #gramofon i w sumie tylko @naiwny_bayes mi coś pomógł i zwrócił uwagę na #reloop RP100M który mi się spodobał i ogólnie zbiera fajne opinie, więc decyduje się na jego zakup. Teraz przyszła pora na dobór przedwzmacniacza za ok. 150 zł. I tutaj wybór pada na DYNAVOX TC-750 czy taki przedwzmacniacz będzie ok? Czy może przepłacam i powinienem zastosować coś tańszego? Gramofon będę podłączał do Microlabów Solo 7C

#pytaniedoeksperta #gramofony #wzmacniacz #audio #audiofile
  • 13
Przywołany do tablicy. Przedwzmacniacz TC-750 występuje pod różnymi markami. Wśród audiofapaczy uchodzi za najlepszy przedwzmacniacz za tę cenę. Ma oczywiście podstawową cechę, jaką musi mieć przedwzmacniacz, o której Ci kiedyś pisałem - czyli korekcję RIAA. Ja bym brał, w przyszłości bym tylko pomyślał o zmianie zasilacza na lepszy. Powodzenia!
@Miszcz_Joda: Jak jeszcze gramofony były normalnym środkiem do odtwarzania muzyki (pod koniec tej epoki), to sprzęty bez direct drive były traktowane raczej jako dolna półka. Ja rozumiem, że pasek w jakimś Crosleyu jest wporzo bo to chińszczyzna, ale to udaje Technicsa z lat 70 który już miał direct drive... Jeżeli przez "jakość" rozumiemy napęd jak z Unitry to niech i tak będzie:)
@Miszcz_Joda: Swoją drogą możesz mi wytłumaczyć skąd wciąż w środowisku winylowców takie uwielbienie do zewnętrznych przedwzmacniaczy? To rozwiązanie wprowadzono w czasach kiedy lampy/tranzystory były drogie jako oszczędność, bo sprzęt audio miał wejście na gramofon i jakoś się uchowało przez tyle lat mimo braku logiki w ciągnięciu niewzmocnionego sygnału półmetrowymi drutami;)
@kyaroru: co do tych DD jeszcze, pewnie zeby kupic w miare dobry musialbym wydac sporo wiecej pieniedzy, bo w tych tanszych siedzi nic fajnego, co do paska, podobno nie przenosi drgan na plyte z silnika co jest lepsze. Zdania sa podzielone jedni wola DD drudzy na pasku, nie ma reguly. Mozesz mi zaraz napisac ze jakiegos uzywanego DD kupilbym taniej, ale ja chce nowy gramofon bo jak go kupie to z
@Miszcz_Joda: Przecież ja Ci nie napiszę tutaj już nic, czego sam się w międzyczasie nie dowiedziałeś - widzę że nie próżnowałeś i nie tylko ogarnąłeś różnice DD i pasek, ale też między MM i MC ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do przedwzmacniacza który proponujesz nie ma się gdzie przyczepić, jedynie na siłę można - tak jak wspominałem - przyczepić się "gniazdkowego" zasilacza, który może (nie musi) przenosić brum
@naiwny_bayes: No nie zrozumieliśmy się, powinienem napisać "producentów sprzętu" zamiast "winylowców" bo odebrałeś to jako jakiś atak na środowisko;) Logicznym krokiem jak przestało się robić zestawy audio z wejściem na gramofon byłoby przeniesienie w nowo produkowanym sprzęcie przedwzmacniacza gramofonowego do gramofonu (gdzie od początku było jego miejsce a stosowane rozwiązanie było zaszłością historyczną):)