Wpis z mikrobloga

Jak bardzo kiepskim pomysłem jest zaczynanie przygody z #dungeonsanddragons od 4.0 ?
Zawsze chciałem ogarnąć gry fabularne, a dopiero teraz mam ekipę z którą mógłbym grać regularnie. Zestaw podręczników 4.0 spodobał mi się wizualnie i od razu go kupiłem. Teraz jak czytam w necie mogłem zacząć od czegoś innego na początek. Można używać podręczników z gotowymi przygodami z 3.5 do 4.0?
#dnd #rpg #grybezpradu
  • 5
@Dumpster: Starając się być troche obiektywnym: 4.0 jest specyficzna, dużo bardziej zgamizowana walka, dużo ludzi narzeka że "klonuje mmo". Z drugiej strony jest podobno (osobiście żadnej sesji 4.0 nie grałem) napisana z głową i dobrze zbalansowana, a na pewno ma sporo fajnych pomysłów (skill czelendże, masa umiejętności potworów). Jak już masz podręczniki i chętnych do gry, to nie szkodzi grać w 4.0.

Wadami jest to, że większość community nienawidzi 4.0, mając
@Dumpster to co o 4e wyczytasz to sobie podziel przez 16. Bo to sie bierze w wielkiej czesci nie z jakich wad obiektywnych samego systemu a polityki jego wydawnictwa ktore przez pewien czas glupio usilowalo do niego zmusic tych graczy ktorrzy przyzwyczajeni byli do starszych edycji. W efekcie oberwal sam system.
4e jest prostsze od 3.5; ma ladnie rozwiazane walki i spora swobode tego co sie dzieje poza walka.
No dla Polaka