Wpis z mikrobloga

Mirki mam ułożoną dietę redukcyjną i plan treningowy. Ostatnio jednak odkryłem aplikację fitatu i bardzo mi się spodobała. Ustawiłem sobie dzienny limit kalorii i rozkład makroskładników według ustalonej diety i codziennie dodaje każdy posiłek w aplikacji. I tu pojawia się moje pytanie, czy mogę w tym momencie traktować rozpisaną dietę tylko jako przykład posiłku/propozycję a sugerować się aplikacją czy raczej trzymać się tej diety w 100%. Od razu mówię, że dopiero zaczynam i niewiele wiem na ten temat, a wiem, że są np. tłuszcze nasycone, nienasycone i może jakbym trzymał dietę na własną rękę pilnując kalorii i makroskładników to ta redukcja nie poszłaby tak dobrze jak trzymając się rozpisanej diety. Co sądzicie na ten temat?
#dieta #mikrokoksy
  • 8
@Exeggutor: Chodzi o to, że nie czuję się niewolnikiem diety, na każdy posiłek mam 8 propozycji dań, a ja w zasadzie jestem jak świnia, bo wszystko zjem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu byłem ciekaw czy jedzenie wszystkiego, ale mieszczenie się w limicie kalorii i makroskładników jest na równi z rozpisaną konkretną dietą.
@glumEq: tak, możesz tak zrobić jak najbardziej. 10kg do czerwca jest równiez jak najbardziej wykonalne.

Jeżeli znasz angielski na rozsądnym poziomie i masz 1h czasu, to polecam posłuchać https://www.youtube.com/watch?v=6k_O9nsG-nQ
Bez technicznych szczegółów, dowiesz się jak zacząć i jak przyzwyczajć się do zmiany nawyków żywieniowych. (głównie chodzi mi o część z żywienia, trening możesz pominąć)