Wpis z mikrobloga

Mirki, ratujcie. Chyba zbrickowałem ATmegę. Prawdopodobnie przez nieuważne ustawienie fusebitu WATCHDOG, o którym wgrany program nie ma pojęcia. Obecnie jakakolwiek próba komunikacji przez avrdude kończy się komunikatem:

avrdude: set SCK frequency to 16 kHz

avrdude: error: programm enable: target doesn't answer. 1

avrdude: initialization failed, rc=-1

Double check connections and try again, or use -F to override

this check.

i to niezależnie od częstotliwości zegara (różne parametry opcji -B). Jest jakiś sposób, aby dostać się do mikrokontrolera?
Alternatywnie, ktoś z odpowiednim sprzętem może mógłby się podjąć wylutowania ATMegi i wlutowania "świeżej". ATMega8 SMD. Dość pilne, przyznaję. Cena i waluta do uzgodnienia.
#atmega #avr #elektronikadiy
Wołam też #katowice, bo jeśli jedyną alternatywą jest przelutowanie mikrokontrolera, to w grę wchodzi raczej tylko kontakt bezpośredni, na wysyłkę nie mam czasu.
  • 9
Prawdopodobnie przez nieuważne ustawienie fusebitu WATCHDOG, o którym wgrany program nie ma pojęcia. Obecnie jakakolwiek próba komunikacji przez avrdude kończy się komunikatem


@S0Cool: Programator podczas pracy utrzymuje uC w stanie reset, a wtedy watchdog nie działa. Obstawiałbym inną przyczynę.
@S0Cool: Pamiętaj że programator hv może ci uszkodzić cos na płytce (nie musi) i trzeba to wpierw sprawdzić. Jak masz inna atmege to możesz jeszcze wygenerować jakiś pwm 50% 100kHz i podać to na wejście zegara xtal 1 i wtedy spróbować zaprogramować.
Watchdog nie ma znaczenia dla programowania spi isp. Pewnie zmieniłeś taktowanie na zewnętrzny przebieg lub ustawiłeś pin reset jako io. Może tez załączyłeś one wire debug ale nie sądzę.