Wpis z mikrobloga

@grucki: są takie co mogą wlecieć i na szczyt MOunt Everestu, ale najbardziej optymistyczna opcja w tym przypadku, jaką można wyczytać, to jakieś zrzucenie Bieleckiego i Urubki na 6000 m bez lądowania śmigłowca.
@grucki: mowio na onetach, że najwcześniej w niedziele by do niego dotarli. Ale nie zweryfikuje tego, bo nie chodzę po ośmiotysięcznikach.
Info sprzed kilku sekund na FB: "Helikopter nie jest w stanie wlecieć wyżej niż umowne 6000m."
@grucki: Pogoda sie pogarsza wiec moga wogole nie wyjsc, przy pewnej temperaturze i wietrze po prostu fizycznie sie isc nie da, bo to samobojstwo.
Sytuacja jest kompletnie beznadziejna, mam szczera nadzieje ze uda sie uratowac ta francuzke co schodzi, bo to tez nie jest pewne ze przezyje. Mieli 1 namiot, z tego co czytalem zostal z Mackiewiczem, wiec jesli sie zatrzyma to chyba po niej ( ͡° ʖ̯ ͡
@Aventadorrre: @grucki: Pakistan ma kilka SA-316 które myślę, że wyżej niż 2800-3000 metrów nie wylądują.
Mi-17 które to są krowami i tego na pewno nawet nie biorą pod uwagę a nawet jeśli to z 3500 m i raczej koniec.
Jak już to patrząc na to co mają to UH-1 w cywilnej wersji. Mają tego kilka a to ma opcje dolecenia gdzieś tak na 5500 może i 6000 ale w to