Wpis z mikrobloga

Że co #!$%@?!? ( _)

"głównie tanie zamienniki normalnych produktów"

To kiełbasa musi kosztować 100 zł/kg żeby była normalna? Chleb, warzywa, przetwory mleczne, napoje, piwo to także jest niskiej kategorii? Co za kretyn to pisze, ciekawi mnie gdzie robi zakupy i co żre. Pierwsze promują jako Polskie zajebiste, w innych jako super jakość, a teraz jakiś plugawy pismak mówi, że są to tylko tanie zamienniki? No #!$%@? jego mać, w piekle już jest kocioł na tego tego gada.

Link:
https://finanse.wp.pl/nie-tylko-biedronka-i-lidl-nie-chca-juz-byc-dyskontami-teraz-takze-aldi-przechodzi-metamorfoze-6213250596415105a

#wiadomosci #biedronka #lidl #aldi #polska #zakupy ##!$%@?
źródło: comment_YoshjyacXgWRQVXTXzX7f5geOLR2jyk1.jpg
  • 5
@JakTamCoTam pracowałem w fabrykach mięsa, w których z tej samej świni, szły gotowe paczki mięsa pod różnymi firmami, każda z różnej półki cenowej, a świnia nadal ta sama... Gówno prawda w większości kategorii cenowej od 10 zł do 40 zł. W większości towar pochodzi z tego samego źródła, tylko umowy maja lepsze oraz ilość zamówień, a to ile wyrzucą to nikogo to nie interesuje, i tak zarobią ʕʔ
@v1lk No to Ci powiem, że bardzo ciekawe. Jednak większe marki maja własne zakłady mięsne ( np sokołów).
Innej kategorii żywnością jest również mięso od lokalnego rzeźnika. Sam dostaje od dziadka raz na pół roku mięso z świeżo ubitej świnii. Różnica jest odczuwalna. Takich klopsow nie da się zrobić z tego mięsa co z marketu.
@JakTamCoTam tak, ze świnką z domowego uboju masz 100% rację, ale to dlatego że ona je to co da jej właściciel, i większości ma też czas na wzrost, a w hodowli przemysłowej większość wieprzków rośnie od 0 do 130/140 w 3/4 miesiące, mówię Ci masakra, kiedyś rozmawiałem na podobny temat tutaj, to co spotkałem w fabrykach było straszne, nadal jem mięso, lecz staram się wybierać tylko pewniejsze kawałki, ale to jest naprawdę