Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirkówny jestem na etapie kupna rakiety tenisowej ale chyba nie jestem w stanie przefiltrować wszystkich informacji z Internetów... Każdy pisze i poleca coś innego.
Jest jakaś rakieta typu 'absolutne de best' na początki przygody z tenisem (do dwóch razy w tygodniu przez kilka miesięcy do tej pory) do kwoty 200, 300 zł? Jest tego tyle, że ciężko coś wybrać samemu nie znając się na temacie.
Rozmiar rączki 3, chwyt wschodni i backhand jednoręczny.
Jakieś propozycje może z własnego doświadczenia?
Cheers.
#tenis
  • 3
  • Odpowiedz
@emdey: prawda jest taka że na początku nie ma większej różnicy:) Najważniejsze na początku żeby sama rakieta dawała Ci trochę mocy czyli powinna mieć większą główkę (100 cali i więcej) i waga pewnie dla faceta 280-300 g. Najlepiej jeżeli masz dostęp do sklepu tenisowego to tam ładnie wszystko doradzą.
  • Odpowiedz
@iamsearchingforthetruth: No rozumiem ale nie chciałbym też kupować od razu rakiety za 3 miesiące nowej tylko raczej taką przyszłościową pod takiego średnio zaawansowanego amatora. Jeśli taką do 300 zł da się kupić.

Gram bardzo dużo w squasha i mimo, że to się mocno różni to odpada mi wiele problemów z innymi kwestiami niezwiązanymi z uderzeniami więc zgodnie ze słowami trenera szybko nadrobię. ;)

Czy po prostu się nie przejmować i kupić
  • Odpowiedz
@emdey: Jeżeli zaczynasz to i tak nie wiesz czego chcesz( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak masz możliwość skorzystania z profesjonalnego sklepu to tam można testować rakiety zostawiając kaucję:) To jest najlepszy sposób jeżeli wiesz czego chcesz. Jak nie wiesz to kup coś co polecą po prostu dla początkujących do 300 zł:)
  • Odpowiedz