Wpis z mikrobloga

Przeszedlem na Ciemna Strone Mocy.
Tak, ten sam ktory shillowal #lego do tej pory na wykopie lewo i prawo.
Jezeli TLG uwaza ze #!$%@? podwyzszonych cen za i tak drogie zestawy przysporzy im oklasku i fanow to niech wiedza ze nie.
Ten ktory wywalal kilkanascie tysiecy na lego rocznie pokazuje im srodkowy palec.
Mam nadzieje ze ten gleboki kryzys przez ktory przechodza obecnie nauczy ich czegos.
Mogą nawet zdechnąć jak w 2006 roku by narodzić się na nowo pod nowymi skrzydłami, zrestrukturyzowani.

Orban załatał dziurę budżetową obniżając podatki, LEGO planuje załatać dziury podnosząc ceny takich samych zestawów o kilkanascie procent rok w rok nie dając nic wzamian.

Dobry Deñ #lepin
A.....h - Przeszedlem na Ciemna Strone Mocy.
Tak, ten sam ktory shillowal #Lego do t...

źródło: comment_cdMHLNtIh7c29NWlIANsXv01UkgrCvzJ.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AmonGoeth: Niczym tak nie gardzę jak tymi chińskimi złodziejami. Nie dość że #!$%@?ą zestawy, które wydaje LEGO to jeszcze zrzynają jak leci z fanowskich modeli. Czemu nie mogą sprzedawać swoich autorskich modeli jak COBI czy Megablocks? Bo wtedy by już się tak nie opłacało i nikt by się tym chińskim badziewiem nie zainteresował. Gardzę zakupem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: Możesz doprecyzować, co Cię tak wkurzyło? Sam zauważyłem, że podnieśli cenę sklepiku wędkarskiego i to o 150zł ale zakładałem, że to jakiś jednostkowy przypadek.
  • Odpowiedz
@phervers: @Agrael91:
wydałem na lego (i promowałem je na tagu jak nikt niemal nikt inny) w ciągu ostatnich 2 lat wiecej niż wy w ciągu całego waszego życia, ale i tak zostane nazwany od złodziei, oszustów i potępiony od zła wszelakiego.
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: Nie wiem gdzie w mojej wypowiedzi doszukałeś się takich określeń skierowanych w twoją stronę... W sporej mierze zgadzam się z tym co napisałeś odnośnie tego co #!$%@? w tym momencie LEGO, ale chwytanie się chińczyków to już przesada. Nie chcę przypominać twoich wypowiedzi na temat lepinopodobnych gówien sprzed kilku miesięcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS: Jak ktoś nie chce przepłacać za nowości od LEGO to
  • Odpowiedz
@Agrael91: tego modelu nie ma w ofercie LEGO. zacznijmy i skonczmy na tym.
Nie napisałem że w ramach bojkotu LEGO zaczne kupować LEGO.
Poprostu przestałem kupować LEGO i życzę im obecnie jak najgorzej, ja zrobie zapewne zakupy w bankurutujących TRU ktore zamykaja w UK więc czekam na wyprzedaże tam.

@Trumby: Polityka cenowa, zwiekszanie cen zestawów które miały "fixed price" przez lata.
Zaczynając od Minifigures idąc przez Architecture (cena Singapure w UK? #!$%@? #!$%@?ło?) kończąc na nowych zestawach
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: No i wobec tego ci się od nich coś należy? Nie ciebie nazywam złodziejem a lepina. Tak analogicznie, jakby ktoś chciał ci sprzedać za pół ceny lego ukradzione ze sklepu to kupiłbyś?

Oczywiście łatwo jest dać niskie ceny jeśli pracownikom płacisz miską ryżu, projektantom w ogóle nie płacisz, a podatkami się nie przejmujesz.

Dziwi mnie tylko, że ludzie w jakiś pokrętny sposób to sobie usprawiedliwiają: "wygasł patent na klocek",
  • Odpowiedz
Oczywiście łatwo jest dać niskie ceny jeśli pracownikom płacisz miską ryżu, projektantom w ogóle nie płacisz, a podatkami się nie przejmujesz.


@phervers: Zgadzam się, że Lepin i im podobni powinni sami projektować, ale pisać, że Lego jest drogie, bo projektanci, wysokie koszty produkcji itp. to gruba przesada.
  • Odpowiedz
@teluch: sorry ale nie prowadziłem aktywnej kampanii przeciwko Lepinom tak jak robi to @phevers
osoby które kupują lepina są na tyle dorosłe że wiedzą z czym mają do czynienia, tyle w temacie. pod tagiem LEGO zamieszczalem ostatnio niewiele praktycznie nic ze wzgledu ze ograniczylem swoje zakupy plastiku od LEGO bo zaczeli podnosić ceny zestawów z każdą kolejną premierą coraz bardziej co zaskutkowało tym że nie ograniczyłem w 2018 liczby zakupów a zaprzestałem ich całkiem.

Najlepsze i najbardziej wartościowe zestawy 2017 roku to te które wyszły spod ręki FANÓW Lego pod szyldem IDEAS a nie były one autorskimi projektami, to AFOLE napedzaja koniunkturę LEGO a nie gówniaki.
Każde kolejne zestawy to nic innego jak skok na kase, obniżają ilość elementów drastycznie, zwiekszają pudła
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: Zgadzam się z tobą całkowicie, sam prowadze recenzje na jutubie odnosnie zestaów klocków lego i uważam, że ich aktualan polityka to jakis dramat... cenowy i pomysłowy. Sam im życze tego samego co ty. Mam nadzieję ze pójdą po rozum do głowy!.
Ps daj link do ali na pw :) z tym lepinkiem
  • Odpowiedz