Wpis z mikrobloga

Basowe mirki, poleci ktoś dobre struny flatwound? Menzura 34, nie grube. Zależy mi na jak najbardziej ciemnym, kontrabasowo-oldschoolowym brzmieniu. Jako że na basie nie gram dużo nie chciałbym też się bardzo wykosztować, ale wiem że z tym może być trudno szczególnie przy flatach.

#gitara #bas #gitarabasowa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aniis: mieć w łapach a grać to różnica, flaty są zupełnie inne. Kiedyś też chciałem tanie flaty na początek i znalazłem jakieś Rotosoundy za około 100zł. Wszystkie inne Fendery i LaBelle to wydatki około 200zł i nie raz więcej. Płaskie struny mają mocniejszy naciąg więc weź pod uwagę, że być może będziesz musiał skorygować krzywiznę gryfu bo Ci się zrobi łódka jak je założysz.
  • Odpowiedz
@aniis: założyłem je na jazz bassa, brzmią całkiem ok, chociaż porównanie mam żadne bo nie używałem nigdy flatów. Ale ten rodzaj strun jest inny, przede wszystkim wymaga większej siły nacisku palca więc trochę bolą bardziej, nawet przyzwyczajone od codziennego grania. Brzmieniowo dokładnie to czego oczekiwałem, czyli trochę jak zużyte, ale takie bardzo zużyte, kilkuletnie, roundwound tyle że bez tej szklanki. Góra jest inna, bardzo delikatna, a dół mruczący. Wszelakie podciągnięcia,
  • Odpowiedz
@LordLookas: mam właśnie jazz bass, squier vintage modified. Trochę mnie martwi ten naciąg, tym bardziej że nie jestem zbytnio przyzwyczajony do basu, a i w gitarze wolę cieńsze struny. Ale brzmieniem mnie zdecydowanie przekonałeś - to jest to czego szukam, zresztą mam podobne spostrzeżenia po tym jak miałem w rękach bas z flatami. Zdecydowanie delikatne jazzowe brzmienie to jest to :p zainteresuję się tymi tapewound, generalnie nie lubię kompromisów i
  • Odpowiedz