Wpis z mikrobloga

Jak sie przygotowac do budowy/kupna domu? Czlowiek sie starzeje, chce ten dom wybudowac, ale obecnie nawet nie jestem zdecydowany czy budowa, czy kupno z wtornego, czy od dewelopera. Najchetniej bym budowal, bo to czlowiek zawsze wszystko pod siebie zrobi w 100% ale pytanie czy ma to ekonomiczny sens. Sa jakies tutoriale dla osob majacych takie pytania jak moje? Jakies poradniki, arty itd aby zaczac w ogole temat. #dom #budownictwo #budowadomu moze #architektura (jak uzylem ktoregos tagu zle to nie bijcie)
  • 13
@dildo-vaggins: Człowieku nie ma większej beki rezonansowej niż ściana z ceramiki i styropianu. Tak się składa, że ytong ma znacznie lepsza izolacyjność termiczną więc i akustyczną, a dobrze wykonana ściana z ytonga, szczególnie jedno warstwowa, to najlepsza przegroda.
@Perlo: Nie wiem jaki rejon, ale dla spokojnej kalkulacji przyjmij sobie 2500zł za m2 domu w stanie deweloperskim. W większości wypadków się zamyka.
Daj sobie spokój z domem pasywnym, bo może to i ok, ale ostatnie co do pasywnego domu pasuje, to słowo oszczędności.
Poszukaj dobrej hurtowni i dobrego doradcy. Wszczesniej wybierz tylko projekt. Nie musisz kupować, taka koncepcja z neta wystarczy doświadczonemu sprzedawcy do dość szczegółowej wyceny, przynajmniej stanu surowego.
@Perlo: Ja dość długo myślałem o tym, gdzie chcę mieszkać z żoną i wybór był tylko między mieszkaniem, a budową domu. Pomysł zakupu domu od dewelopera odrzuciłem ponieważ za dużo znałem przypadków, gdzie deweloper podczas budowy robił różne oszczędności, których nie było widać na pierwszy rzut oka. Na przykład: brak odpowiedniego zabezpieczenia fundamentów mógł oznaczać, że w przyszłości pojawi mi się po prostu grzyb w domu. Jeżeli kupowałbym dom od dewelopera
@Perlo: No i obserwuj #budujzchaferem :)

forum murator jest niezłym miejscem żeby zacząć :)


@powaznyczlowiek: No właśnie chyba już nie... To forum było świetne jakiś czas temu, ale teraz większość dyskusji przeniosła się niestety na facebooka i to tam najszybciej można znaleźć interesujące rzeczy :(

celowalbym w okolice 500-600 tys raczej i zabudowe parterowa


@Perlo: Określ jakie chcesz mieć pomieszczenia w domu i o jakiej powierzchni. Czy 500-600 tys.
@Perlo: Wadą budowy domu "pod siebie" jest to, że musisz cały czas trzymać rękę na pulsie budowy i brać na klatę wszystkie akcje, które będą się zdarzały w jej trakcie. Jeśli jesteś gotowy na taką odpowiedzialność to budowa samemu domu jest najlepszym rozwiązaniem. Zacznij od wybrania działki bo to jej lokalizacja w wielu aspektach jest ważniejsza od samego domu a potem orientacja domu na działce względem stron świata