Wpis z mikrobloga

@Ranger: @Spider1919: Próbowałem porównać ich oferty. Tauron niby daje prąd i gaz tańsze ale to kilka groszy na jednostce. A miesięczne stałe opłaty handlowe to już kilka albo kilkanaście złotych więcej. IMO opłaca się to tylko przy dużym zużyciu. Ja prąd przeniosłem do PGNiG.
@Svoboda: Cenowo spoko bo bez opłaty handlowej więc co miesiąc sobie podaję odczyt bieżący bez zabawy w prognozowanie. Ale mają bajzel, system zupełnie nieprzystosowany do sprzedaży prądu - długo trwały przenosiny i żadnego eBoku.
@watss: Zależy od taryfy, cennika, lokalizacji. Ale ja miałem na rachunku kwiatki typu: opłata stała 5zł, opłata handlowa 8zł.. i niech sobie wsadzą tą 2 grosze tańszą kilowatogodzinę..
@ev3rHarD: Musisz porównać bieżącą ofertę i zależy czy w pakiecie gaz/prąd. To się zmienia ciągle. I oczywiście patrz nie tylko na koszt kwh ale też opłaty handlowe.
Idzie się do pgnig mówią, że u nich taniej xd Bo niema opłat handlowych itd itd xd Dzisiaj bylem w Tauronie i też sie dowiedzialem, że oplat niema jak sie bierze opcje gaz+prad xd I Jest na wszystkim 5% taniej xD Wszedzie mówią inaczej xD
@ev3rHarD: Więc generalnie opłaca się mieć wszystko w jednej firmie, a różnice między nimi będą niewielkie.
No chyba, że masz duże zużycie - np. ogrzewasz dom gazem albo prądem, wtedy warto porównywać ceny za kwh.
Podbijam temat, planuję się przenieść z prądem do PGNiG. Cena KWh jednostkowa większa ale póki co widzę, że nie ma opłat dodatkowych.
@lunga: poza podpisaniem umowy coś jeszcze trzeba było ogarniać? Jakaś kontrola w mieszkaniu itp? Pytam bo wynajmuje mieszkanie oddalone od mojego miejsca zamieszkania i zastanawiam się czy wiąże się to z wizytą w lokalu. Chce przejść na tauron głównie z tego powodu, że różnicy cenowej dużej nie ma a ich interfejs użytkownika jest dużo lepszy