Wpis z mikrobloga

Pytanie o naukę załatwiania się na dworze dla szczeniaka.
Pieseł upatrzył sobie kawałek przedpokoju w którym zawsze robi jeśli siedzę w pokoju gościnnym lub w kuchni- po prostu wstaje i idzie się tam załatwić.
Kiedy jest w mojej sypialni to całą noc pięknie wytrzymuje, teraz pytanie.

Lepiej spędzać z nim, a właściwie z nią czas w zamkniętym pokoju tak by nie miała dostępu do tego przedpokoju i wychodzić z nią na dwór gdzie dostanie nagrodę za załatwienie się czy dać jej dostęp do całego mieszkania, jak załatwi się w domu olać ją i posprzątać a nagradzać na dworze?
Jak sądzicie?
Pierwsza metoda jest dla mnie wygodniejsza bo mniej sprzątania, ale nie wiem czy nie skojarzy, że tylko w pokoju nie wolno.
#pies #piesel #psy #pytaniedoeksperta #zwierzeta #kiciochpyta
  • 5
@ChichyKun: lepiej zapobiegać niż leczyć. U mnie system olewanie-nagradzanie nie przyniósł efektu, ale nie ukrywam, że na kuchnię i dwa pokoje, kiedy zostawałam z młodą sama i korzystałam tylko z jednego pomieszczenia, starałam się do drugiego dostęp ograniczyć.
@ChichyKun: no takie jest ogólne założenie nauki czystości. Skoro pies upodobał sobie jedno miejsce, to utrudnij mu dostęp tam + widzisz, że pies chce się tam udać, to łap go pod pachę i spadaj na pole. Ogólnie jakiekolwiek przyzwyczajanie psa do sikania w domu to dwa kroki w tył, a masz już fajnie i tak, że nie szcza po całym mieszkaniu.
Ja mam podlotka 7,5 miesiąca i dopiero w okolicach cieczki
@ChichyKun: Nie łatwiej iść za szczeniakiem i sprawdzić czy się nie załatwia?
Jeżeli tak to mu przerwać i od razu z nim na dwór.

Z małym psem jak z dzieckiem, lepiej zwracać uwagę na to co poczynia (a nuż Ci coś spadnie na podłogę i pieso stwierdzi, że to świetny gryzak).
Mój 10-miesięczny pies uwielbia gryźć/ciumkać swoje zabawki. Niestety ostatnio spadł z krzesła skórzany pasek na podłogę.
Co zrobił pies?
Niepostrzeżenie