Wpis z mikrobloga

#skuter #skutery #motorower #motoryzacja #chinskieskutery #gy6 #139qma #139qmb

Planuje zamontować rozszerzenienie do 80cc. Zestawy na Allegro od 150 do 350 pln średnio.

Ktoś już miał wymieniany cylinder, głowicę, wariator itd na te z 80cc? Jak się sprawuje reszta silnika i czy reszta się nie zużywa szybciej przez zwiększenie mocy silnika? Głównie się zastanawiam nad stanem wału oraz przekładni.

Czy trzeba inny wydech zamontować, czy taki jak w oryginale jest? Podobnie z gaźnikiem: opinie czytałem, że jedni zostawiają oryginalny gaznik, inny wymieniają przy nim dysze, jeszcze inni caly gaźnik wymieniają.

I proszę, nie piszcie "HurrDurr, prawko na motor se zrób".
  • 11
Silnik wytrzyma. Wymieniaj olej raz na rok, przy tej pojemności to grosze. Pasek zmień na kevlarowy. Dysza wystarczy większa - wymiana gaźnika da ci z 5% mocy w stosunku do większej dyszy? Wydech byłby wskazany, dla poprawy wylotu spalin, w praktyce wystarczy wybebeszyć oryginalny. Powodzenia
@Goofas ja mam w swoim skuterku allegrowskie "90"ccm i powiem tyle że kompresja jest dużo większa co powoduje że rozrusznik nie daje rady zakręcić zimnym silnikiem.. Nie jest to wina aku bo próbowałem nawet z akumulatora samochodowego.. Chyba po prostu rozruszniki montowane w tych silnikach są za słabe. Czytałem fora i generalnie większość ludzi ma ten problem i zostaje kopka
@Goofas tak da się odpalić ale nie mozna przy kręceniu dodawać dużo gazu. Można tylko troszeczkę, jak dodasz za dużo to właśnie rozrusznik nie ma siły. Ale generalnie da się ciepły silnik odpalić już z rozrusznika
@PanBulwa: @Goofas: przypadkiem tu trafiłem wiem że stare ale może się wam przyda. W wypadku wymiany na 80 i więcej warto a nawet trzeba zainwestować w wymianę wału na taki co ma ciut (chyba minimetr lub dwa) krótszy korbowód, to eliminuje problem odpalania. Dwa jak wymieniasz na 80cc to warto zainteresować się łożyskami wału czy są dobrej jakości bo te osłonki na nich lubią pękać i ogólnie nie wytrzymują chińczyki,
@krczk wlasnie robiłem remont silnika. Po rozpołowieniu eyszło na to, że łożysko przy wale korbowym od strony wariatora jebło.

Początkowo chciałem cały wał wymienic, ale ostatecznie zastanawiam się nad małym podrasowaniem

Za 220 pln na allegro jest dostępny zestaw głowica, wał, gaźnik, cylinder 80cc...

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5616018878

Sądzisz, że taki wytrzyma mi kolejne 8 tyś kilometrów? Ew. Jakiej firmy polecasz w podobnym przedziale cenowym?
@Goofas: nie doradzę Ci części ale to co podesłałeś trochę tanio za taki komplet w dobrej jakości. (47 mm to oszukane 80cc to jest tak naprawdę 72cc) Za taką kasę to loteria z jakością odlewu. W głowicy i tak zawory pewnie będzie trzeba przeszlifować bo nie będą 100% szczelne. Co teraz masz? 50 i na 80 chcesz? Mi padło dokładnie to samo łożysko, ta mała osłonka na kulkach.
@krczk zastanawiam się właśnie, nad 80cc z całym kompletem - gaznik, wał, culinder głowica itd... Obecnie przy 50cc miałbym do wymiany wał korbowy (80pln) a tak, to za 200-250 pln i miałbym coś mocniejszego...
@Goofas: pytanie ile na tym przejedziesz. Bo dobrze, że chcesz górę razem z dołem wymienić ale np w wał bym zainwestował kase bo trudniej go wymienić i więcej z tym roboty. A potem jak będziesz miał więcej w kieszeni to kupić fajną górę z porządnym cylindrem 50mm (80cc) i wtedy zrobić remont samej góry bo wał będzie już przystosowany.