Wpis z mikrobloga

@powaznyczlowiek: Wiem, że to stąpanie po cienkim lodzie.
@Dzyszla: @Supaplex: Mogę, pytanie, czy chce mi się przeprowadzać taką rewolucję...

@maniac777: To jest zwykły PC na i7 z darmowym SQL Express i win10pro. Serwer jest amatorski, tak jak i aplikacje końcowe, które korzystają z bazy (raptem 5 stanowisk). Całość napisana jest tak, że jaki by serwer nie był to i tak nie jest demonem prędkości, do tego dochodzą ograniczenia
@Smartek: samo usb 3.0 tak na oko to bedzie mialo 10-o krornie wieksze opoznienia niz te dyski co juz masz, a i dane nie beda tam bezpieczne, ale skoro juz zdecydowales i jedyne czego oczekujesz to przeswiadczenia ze publicznie obroniles swoj (moim zdaniem chybiony) pomysl to i tak nie jest istotne co przeczytasz. Zrobisz i tak jak sobie to wymysliles.
@maniac777: Szukam rozwiązania, które będzie równie dobre jak wymiana dysków na większe w serwerze, ale które sprawią, że nie będę musiał w niego ingerować. Jeżeli okaże się, że moje pomysły są w 100% chybione to oczywiście tak postąpię - aczkolwiek wolałbym tego uniknąć.

@Supaplex: Poczytałem. Jeżeli kupiłbym np. któregoś NASa do Synology, które obsługują ISCSI, wrzucił tam 2x2TB HDD, spiął go po LAN 1Gb/s i użył tego rozwiązania to rozumiem,
Jeżeli okaże się, że moje pomysły są w 100% chybione to oczywiście tak postąpię - aczkolwiek wolałbym tego uniknąć.


@Smartek: mozliwe ze musisz sam sie przekonsc.

ISCSI, wrzucił tam 2x2TB HDD, spiął go po LAN 1Gb/s i użył tego rozwiązania to rozumiem, że wtedy jego dyski są widoczne w sieci na dowolnym komputerze jako zwykłe dyski?


@Smartek: moga na dowolnym, mozesz na tylko jednym, chyba ze masz na tym klastrowy