Wpis z mikrobloga

#audi #mechanikasamochodowa

Motomirki mam pytanie. Chodzi o xenony w audi a4 b7 2008 rok. Jakiś czas temu przestał działać mi lewy xenon. Po wyłączeniu i włączeniu świateł zapalił się spowrotem. Niestety po paru dniach padł kompletnie. Po dwóch tygodniach sytuacja powtórzyła sie z prawym xenonem. Nie sądze, że to żarnik bo xenony świeciły mocnym białym światłem do samego końca. Co to może być? Czy dobrze kminie, ze to przetwornica do xenonów?
  • 6
@shizofrenix: raczej nie. Czesto bywa ze oba zarniki padaja w zblizonym czasie dlatego zaleca sie je wymieniac parami. Tak czy inaczej musisz wymienic, wiec zobaczysz czy dzialaja prawidlowo. Jesli tak, wszystko ok i to zbieg okolicznosci.
@shizofrenix: nie ma problemu. Polecam sie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
P.S. Czesciej od przetwornicy uszkadza sie zaplonnik. W nowszych konstrukcjach typu zarnik np d3s jest on z nim zintegrowany. W starszych konstrukcjach typu bmw e46 wystepuje osobno obok przetwornicy. Caly uklad diagnozuje sie prosto zamieniajac komponenty stronami, bo baaardzo rzadko uszkadzaja sie jednoczesnie. Wyjatkiem sa zarniki. One jak wczesniej wspomnialem czesto padaja w podobnym czasie dajac zludne