Wpis z mikrobloga

Hej mirasy spod tagu #budownictwo #architektura wybieramy z żoną projekt #dom i ona chce mieć taras i drzwi tarasowe z salonu, a ja nie. Argumenty są proste: plusy to więcej światła w domu, minusy to większe straty ciepła i mniejsze bezpieczeństwo (takie drzwi to można z kopa otworzyć). Co wy myślicie? Jak to wygląda w praktyce? Ja sam nie jestem jeszcze przekonany do końca do rezygnacji z tarasu, ale chciałbym poznać zdanie i ekspertów i praktyków.
  • 9
@Ustaritz: jeżeli okna tarasowe będą od nasłonecznionej strony to możesz zyskać dużo ciepła i przy okazji światła, co do bezpieczeństwa to w takim wypadku dla Ciebie jest opcja rolety antywłamaniowej a dla rabusia chcącego Cię okraść w razie braku takiego okna myślę że poradzi sobie równie skutecznie z oknem z hp 90 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ustaritz: Jak zrobisz ten taras od południa to zamiast strat będziesz mieć za dnia zyski od nasłonecznienia. Nie mówiąc już o tym, że masz fajnie nasłonecznioną i co najważniejsze otwartą przestrzeń. Jak chcesz mieszkać w bunkrze z małymi okienkami to bardzo proszę, ale ja się zgadzam z twoją małżonką.
@Ustaritz: to najlepsze popołudniowe zachodzące słońce. Nie zrobić sobie okna tarasowego na ogród z salonu od tej strony z powodu strat ciepła i strachu przed złodziejem to januszostwo na maxa ( ͡° ͜ʖ ͡°)