Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, a mianowicie: Potrzebuje konta w USD, które będzie używane do płacania i wypłacania gotówki w innych walutach ale również do odbierania przelewów u USD. Ważne również żeby dało się kupować USD po rozsądnych cenach:) Konto osobiste mam w mBanku ale ich konto walutowe chyba nie jest najlepsze.
Polecacie coś ciekawego?

#banki #kiciochpyta #pytanie #bankowosc
  • 17
@pusiux wiesz co wlasnie w mbank konto walutowe dosc spoko jest. Szczegolnie kupno USD jest bardzo oplacalne. Ale nie patrz na ich kursy na zwyklej stronie w necie, bo majac to specjalne konto w USD cenniki dla takich uzytkownikow sa o wiele bardziej korzystniejsze ;P ale nie wiem jak z innymi walutami
@pusiux W kantorze jak sobie otworzysz masz dobre kursy. Dolary mozesz wyplacac na całym świecie za darmo. Karta jest platna za rok chyba 30 PLN. A wyplaty w innej walucie to po kursie VISY i ich prowizji za wymiane dolar-twoja waluta.
@pusiux: sprawdz sobie Revolut jest darmowe konto z ograniczeniami ale moze to cie zadowoli i mysle ze zadowoli cie brak kosztow przewalutowania. Link z moim refem revolut.com/r/danielshc!crypto

ponizej link bez refa Revolut.com

Jesli ci sie spodoba to bardzo bede wdzieczny za skorzystanie z refa. Jak nie to itak milego uzytkowania.

Pozdrawiam
@eMJot: Konto walutowe sobie załóż gdzie chcesz, a do wymian to Cinkciarz. Minus takiego rozwiązania to czas pomiędzy księgowaniem, ale chyba w żadnym banku nie będzie korzystniejszych spreadów niż w kantorze internetowym. Konto walutowe w mBanku jest spoko, karta do konta trochę drogo, ale biorąc pod uwagę, że wtedy wypłaty we wszystkich bankomatach masz wtedy bez prowizji to jest dobra opcja. Oczywiście można też bez karty.
@pusiux: Zobacz Kantor Alior Banku - spełnia wszystkie wymagania. Kursy USD dosyć dobre, karta za darmo, wypłaty gotówki w placówce za darmo, 1 wypłata z bankomatów zagranicznych za darmo, przewalutowania płatności w walutach innych niż PLN, EUR i GBP po kursie MasterCard. Wadą jest to, że nie możesz nią zapłacić w PLN, EUR ani GBP, bo przewalutują dwukrotnie przez PLN. Cała reszta korzystnie.

@KRASZKI: Co ci po tym refie? Revolut
@ms93: brakuje mi jednej osoby aby odblokować sobie możliwość wejścia w krypto. Mi pieniądze wpływają z kilku źródeł i nie są to moje źródła na tej karcie. Z kilkoma klientami rozliczam się właśnie poprzez to konto. Tak ze działa a wygodę mam taka ze jedni płaca w GBP kilku w dolarach i reszta w euro jest to najwygodniejsze rozwiązanie jak narazie jakie znalazłem. Ale ja to mam od jakiś 3 miesięcy
@KRASZKI: Ok, jednak nie musi się zgadzać nadawca - pomyliłem z innymi usługami. Wada jest za to taka, że odbiorca musi koniecznie wpisać numer konta Revolut w tytule przelewu, bo w przypadku USD to idzie na jeden rachunek zbiorczy, a nie indywidualny numer konta. Dla EUR i GBP masz w Revolucie indywidualny numer konta i wtedy tytuł przelewu jest nieistotny, działa jak zwykłe konto w banku.
@ms93: Aha no to dzięki za info:) a mam inne pytanie bo widzę że jesteś obyty:) korzystałeś z tej opcji krypto? Dlatego tego refa wysyłałem bo jestem ciekaw czy jeżeli mam gdzie trochę krypto to czy je mogę przelać tam i czy mogę je tam na revolut zamienić przykładowo na dolary?
@pusiux: słabe kursy ma ta karta, nawet kursy na platformie walutowej mbanku są lepsze. Poza tym ta karta jest w złotowkach. Jak zapłacisz nią w USD a potem zwrócisz transkację to dostaniesz złotówki przeliczane po innym kursie niż pierwotny.