Wpis z mikrobloga

  • 12
Mam dylemat. Znajoma jest mi winna stówe już jakiś czas a dziś dzwoni do mnie, że niby komornika miała i kilka k za zaległe mandaty musi zapłacić dziś i czy jej nie pożyczę. Możliwe, że komornik musi dostać kasę na już czy te kilka dni jeszcze poczeka? Pożyczylibyście? #pytanie
  • 48
  • Odpowiedz
@venad: Uzasadniając swoje nie, gdyby wcześniej oddała Ci terminowo te 100zł, to spoko jakaś drobna kwota do przemyślenia. Ale kilka tysięcy teraz chce? Niech się zorientuje czy jej komornik tego na raty nie rozłoży
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
Myślałem, że mirko powie "bądź dobrym kolegą i pożycz" a tu taki #!$%@? xd

@worm_nimda Nie mam nic, pożyczka "na słowo". Problem ze mną jest taki, że nie potrafiłbym do znajomej powiedzieć prosto z mostu "oddaj hajs" i pewnie jak sama go nie odda to temat przyschnie jak ta stówa i wcześniejsze drobne kwoty.

@omajgoszka Z ratami zapytam, dziwne że twierdzi iż musi dziś oddać. Jak tyle czasu nie płaciła,
  • Odpowiedz
@venad: kumpel pożyczył kiedyś "na gębę" innemu sporą sumę i też głupio było mu się prosić o zwrot, ale minęło tyle czasu i tyle obietnic, że będzie oddane co do grosza i do tej pory ma z tym problem.

Jak chcesz zostać bez hajsu to śmiało, pożyczaj, potem nie narzekaj, że znajoma się nie odzywa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@venad: Trochę przykra sprawa jak nie jest się asertywnym.
Każdy może dać się nabrać raz na czyjeś obietnice, ale dawać się nabierać dalej w ten sam sposób, to już wskazuje na nieumiejętność uczenia się na błędach. :P
Z problemami z sąsiadką i problemami z nieumiejętnością odmawiania u Cibie po prostu nie pożyczaj i tyle. Powiedz, że nie masz teraz pieniędzy, bo na coś zbierasz, bo coś spłacasz, albo coś w
  • Odpowiedz
  • 2
@venad ja to bym najpierw chciał jakiś dowód na to że tego komornika na już musi spłacić. A potem bym powiedział że jak tej stówy nie odda to sam na nią komornika naślesz ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
@venad: uciekaj, tacy ludzie to rak. Zerwij kontakt, a na stówę machnij ręką bo i tak nie odzyskasz. Stówa to bardzo mało na wykrycie tego typu człowieka wśród swoich znajomych.
  • Odpowiedz