Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki,

Dawno nie zabierałem Was na Jurę! Dzisiaj chciałbym przybliżyć Wam historię bardzo ciekawego zamku, która jest na tyle złożona i wielowątkowa, że idealnie nadawałaby się na film historyczny z prawdziwego zdarzenia – z trzymającą w napięciu fabułą, z licznymi zwrotami akcji oraz z wyraźnie zarysowanymi bohaterami. Wiem, że obecnie w TVP leci #koronakrolow ( ͡º ͜ʖ͡º) ale historia zamku, którą Wam zaraz przybliżę jest równie interesująca, a w dodatku poniekąd zazębia się z historią ze wspomnianego serialu. Zapraszam na Zamek Lipowiec!

Link do znaleziska: Zamek Lipowiec - twierdza biskupów oraz więzienie dla duchownych

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski).

Dodatkowe tagi: #turystyka, #zamkiboners , #podrozujzwykopem, #gruparatowaniapoziomu, #ciekawostki, #ciekawostkihistoryczne, #religia, #sredniowiecze, #kultura, #malopolska, trochę też #wojna, #czechy i #geografia
P.....l - Mirabelki i Mireczki,

Dawno nie zabierałem Was na Jurę! Dzisiaj chciałby...

źródło: comment_S2gVPvQkf85MbcqGAJmk0PTdeoPzMmES.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz