Wpis z mikrobloga

Mirki,
OnePlus 5T, LG V30 czy S8/S8+? Raczej będę szukał używki w przypadku S8, ew. kilkudniowego V30.
Czy pozostać przy moim G6?
W zasadzie kusi mnie Snapdragon 835 (i jego energooszczędność), ale obawiam się OLED/Amoled (temat o wypalaniu w S8 ma już 21 podstron na forum android ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). V30 zresztą nie będzie lepszy, taka technologia. W OnePlus jest nierównomierne podświetlenie (jest cały temat o tym, ludzie zwracaja).
Z drugiej strony fajne czernie i kolory (choć w G6 naprawdę trzeba się przyjrzeć, żeby odróżnić ramkę od ekranu, czerń jest przyzwoita).
Ogólnie który z tych najlepiej jako "daily driver", tj dobra bateria, dobry aparat i dobry dźwięk (tu pewnie V30).
PS. G6 śmiga, ekran IPS, może się świecić całą noc i będzie jak nowy, ale zastanawiam się nad zmianą (choć nie wiem czy do niej dojdzie).

#android #telefony #oneplus #samsung #lg
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brylek: Najlepszy z tych jest imo V30, sam go wybrałem. Jakość/cena 5T jeżeli bierzesz ze zniżką studencką (o ile jeszcze jest). Natomiast uważam, że nie opłaca się zmieniać G6 na żaden z tych telefonów, G6 jest porządny i zmiana nie będzie zbyt wielka.

Największym bajerem w v30 jest oczywiście szeroki kąt, którego by mi obecnie brakowało gdybym musiał zmienić telefon. W auto zdjęcia mają imo podobne, może mikroskopijnie lepszy s8, ale opcje aparatu w v30 przeważają o wyższości tegoż.

Przekopiuję parę spostrzeżeń które mam co do LG v30, skupiłem się tam chyba głównie na szukaniu wad więc się nie
  • Odpowiedz
@vind: dzięki wielkie za opinię ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też uważam, że V30 wydaje się najbardziej zbalansowany, ale to LG. W G6 szkiełko nie rysuje mi się jak u pozostałych, ale dwie ryski już są ;/
@rtone: a używasz Google Maps? Niektórzy użytkownicy S8 mają już paranoję wręcz jak sami przyznają i Map używają z wyłączonym ekranem słuchając tylko głosu. Komuś na Reddit wypaliło
  • Odpowiedz
@brylek: ja przyznam, że miałem już trochę dość samsungów i tego, że bateria po roku używani wytrzymuje kilka godzin. Też się obawiłem LG, martwię się, że po Oreo mogą już nie aktualizować, no ale na tę chwilę jestem zadowolony. BTW nie wierz, jak ktoś mówi że s8 jest o wiele ładniejszy niż v30, oba są równie piękne xd
  • Odpowiedz
@vind: Oglądałem wczoraj oba w sklepie, oba dobrze wykonane. LG jest szerszy od S8 i to widać. Ekranu nie było mi dane potestować, bo ktoś zablokował kodem standardowo. Muszę jechać gdzie indziej :) Właśnie widzę dużo narzekania na baterię w S7 po roku użytkowania, że mocno traci pojemność.
  • Odpowiedz
@brylek: Używam normalnie S8 i nic się nie wypala. S8 jest ładny i ekran powala na kolana. Bateria gorzej trzyma na oreo. Mimo, że samsung poprawił swoją nakładkę to 5T jest wyraźnie szybszy. V30 nie miałem w rękach. Jak ktoś wyżej wspominał, nie wiem czy w tym momencie jest sens wymieniać G6, jak już to może poczekaj na premierę S9 to trochę ceny polecą.
  • Odpowiedz
@brylek ja bym nie zmieniał G6. V30 i S8 są mało przyszłościowe, bo mają tylko 4 GB ramu. Jeśli już bardzo cię ciśnie na zmianę to OP5t ewentualnie HTC U11+. Ten drugi ma już Oreo, dobry aparat i 6 GB ramu. Miałem podobne rozkminy i wybrałem OP5T miesiąc temu. Szybkość działania tego telefonu poraża.
No ale i tak bym się wstrzymał do połowy roku i wybrał coś z nowości nadchodzących.
  • Odpowiedz
@AllOver: @3mpty: Dzięki za rady, może faktycznie warto się wstrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widziałem, że S8 chodzą po ok.2100zł używki, może cena spadnie jeszcze po premierze S9. Na G6 nie narzekam, aparat mógłby robić lepsze zdjęcia, ale poza tym to bardzo przyjazny telefon.
Jak dołożą ukrywanie paska nawigacji w Oreo to bajka.
  • Odpowiedz
@3mpty: PS. Za ile kupiłeś S8 jeśli można wiedzieć? I ile mniej więcej na ekranie Ci trzyma? Widziałem pozytywne opinie o baterii na Oreo w S8.
  • Odpowiedz
@brylek: 2.5k cebulionów. Jest taki sklep bestcena <-- ściągają między innymi z Niemiec i sprzedają u nas. Moje S8 uruchomiło się pierwszy raz po niemiecku właśnie. Notabene jak masz opcję kupić telefon poza PL to polecam, bo my bogaty naród i zapłacimy więcej niż ojrowcy.

Co do baterii to trudno powiedzieć, nie robiłem nigdy testów. Teraz mam 50%, naładowany 19h15m temu i pozostało 15h26m. Telefon cały czas w trybie 'wydajność'
  • Odpowiedz
@brylek: a No nie ma :< nie wiem czy ogólnie promocje na pl nie działają jak telefon z zagranicznej dystrybucji. Niespecjalnie mnie to boli bo mam dość dobre ubezpieczenie na elektronikę firmową.
  • Odpowiedz
@anonim1133: Coś takiego było, nie wiem czy rok, nie miałem Samsunga z tym programem, musisz poczytać dokładnie. Obecnie wiem, że coś się zmieniło odnośnie S8 i nawet jak kupisz teraz to chyba tylko gwarancja przedłużona Ci pozostanie, gdzieś o tym pisali. Wejdź sobie na forum.android.com.pl --- > zakładka S8 i popytaj w temacie Guard to Ci powiedzą ludzie co to mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@anonim1133: ubezpieczenie dla przedsiębiorców GoBiznes bodajże, nie mam teraz polisy pod ręka. Wychodzi coś koło 500 zł rocznie. Jak mój nexus 5 zaliczył gwałtowne spotkanie z podłoga to nie było problemów z wypłatą środków.
  • Odpowiedz