Wpis z mikrobloga

@zakoo: Ja karmię surowym, ale posiłkuje się też gotowymi mrożonymi mieszankami z Nature's Menu, bo mam problem z dostępnością podrobów w UK, więc nie wiem, czy to się liczy ( ͡º ͜ʖ͡º) Na pewno sporo ułatwia, bo sprowadza się to do wysypania mrożonego do michy i podania jak będzie rozmrożone. Do tego mam suplementy w proszku - wszystkie zmieszane w odpowiednich porcjach w jednym kuble, co
  • Odpowiedz
@Aenkill: karmisz psiaka w ten sposób od początku? Widzisz jakieś różnicę w wyglądzie, „żywotności”, usposobieniu? Widzisz Jakieś minusy/plusy takiej diety zarówno dla Ciebie i dla tego najbardziej zainteresowanego? Podajesz też warzywa/ziarna? Chciałem właściwie dopytać o to jak sobie radzisz z dostępnością różnych podrobów mięsnych i gdzie się zaopatrujesz ale skoro #zagranico to mi nie pomożesz bo rynki różne ( ͡° ͜ʖ ͡°) przeglądałem gotowe mieszanki w sklepach
  • Odpowiedz
@zakoo: Jeśli chodzi o psa to widzę same plusy. Suchą karmę zostawiał, a surowe wpierdziela w 30 sekund. Jak dostaje kość to ma dodatkową radochę z obgryzania. Ma piękną, błyszczącą sierść i wydaje mi się, że mniej linieje. Zaczęliśmy jak miał ok. 2 lata, teraz ma 4. Nie robiłam co prawda badań krwi, ale nie widzę u niego żadnych problemów zdrowotnych.

Na pewno kupując mrożone już zmielone/pokrojone mięcho jest łatwiej. Ja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zakoo: A co tu z codzienności? Kupujesz mięcho, oleje, witaminy, jajka. Mielesz na grubo, mieszasz, porcjujesz i mrozisz. Ja tak robię raz na miesiąc, czasem posiłkuję się świeżynką. Wieczorem przed spaniem wkładasz porcję do lodówki żeby się rozmrażała i rano dzielisz na 3 i podajesz.
  • Odpowiedz
@Twinkle: a jak ułożyłaś proporcje posiłków, z jakich mięs korzystasz, gdzie kupujesz coś innego niż rzeczy dostępne w marketach, jak często i czy w ogóle zmieniasz menu, czym suplementujesz, czy musiałaś zmieniać menu w związku z jakimiś rewolucjami żołądkowymi, czy karmisz wyłącznie barfem, czy zdarza się sucha karma, jeżeli robisz odstępstwa to tylko w sytuacjach awaryjnych (urlopy itd) czy zdarza Ci się to częściej?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zakoo: Proporcje ułożyłam wg. grupy Barfne korepetycje na fb. Mam jeden sklep w mieście w którym jest wszystko, suple zamawiam z neta. Jeśli gdzieś wyjeżdżałam to zawsze ktoś jest w domu, a co drugi dzień dostaje Taste of the wild. W zasadzie wszystkiego nauczysz się na grupie, bo pod każdego psa trzeba podejść troszkę inaczej. Moja np. nie chce jeść podrobów kurczęcych, więc ma ledwo wyczuwalną ilość.
  • Odpowiedz