Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z żółtymi kogutami na drogach?

Stałem dzisiaj 20 minut w korku, który spowodowała śmieciara, która ustawiła się centralnie na środku zejścia dwóch dróg jednokierunkowych (mimo, że 15 metrów dalej była kupa miejsca). Wszyscy kierowcy grzecznie stali, aż w pewnym momencie śmieciarka postanowiła wjechać w jedną z tych jednokierunkowych pod prąd.

Jeden z kierowców wysiadł i zwrócił uwagę, że chyba sobie żartują. Spytał dlaczego wjeżdżają pod prąd. Wiecie co usłyszał?


I stąd moje pytanie - czy na pewno? Zawsze mi się wydawało, że żółte bomby tylko pozwalają zatrzymać się tam, gdzie nie wolno. Ale śmieciarka to przecież nie karetka, dlaczego miałaby móc sobie ot tak blokować całe skrzyżowanie i wpychać się pod prąd?

#prawojazdy #poznan #samochody #niewiemjaktootagowac
  • 3
@samu:
Art. 54. 1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju, z tym że:

1) na jezdni jednokierunkowej oraz poza obszarem zabudowanym, podczas oczyszczania drogi ze śniegu, dopuszcza się