Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty

@theromanpolan: Misiu kolorowy, ty mnie zablokowałeś, ale ja cię obserwuję. :D

Widzę wszystkie kity jakie pociskasz. :D . Usuń konto, bo ci nie odpuszczę. Jesteś spalony. :D

@theromanpolan to jest naprawdę przenumer. Cytuje whitepaper z lightning network ale za cholere nie rozumie co cytuje. :D

Dla postronnych:

W #bitcoin #ln , jeżeli którakolwiek ze stron spróbuje wysłać do sieci stary stan kanału, to druga strona ma ileś tam godzin/dni na wysłanie kontr-tranakcji które zabierają wszystkie środki z kanału. Dokładnie dlatego LN jest bezpieczny - jak próbujesz kraść, zostaniesz ukarany. Nie chcesz stracić kasy, nie kradnij. Dosyć proste. Obserwowanie kanału można zlecić "watcher"owi, anonimowo i za drobną fee z ewentualnej nagrody, na wypadek gdybyśmy sami byli offline przez tyle godzin.

Jestem otwarty na dysksuję słabości i krytykę LN, ale żeby taką zrobić, trzeba najpierw zrozumieć o czym się rozmawia.
  • 10
@dpc8: Nie czytałem WP LN jeszcze, wczoraj trochę dyskutowaliśmy o tym. Chciałbym poznać twoje zdanie bo wiesz więcej ode mnie na ten temat. Jaki może być sens otwierania małych lokalnych hubów ln, zamiast łączyć się do jednego duzęgo huba typu giełda?
@m00n: Ja się nie oszukuję. Najpewniej będzie wiele większych hubów i trochę mniejszych, wszystkie przede wszystkim zebrane w okolicach usług fifnansowych/giełd/Amazon/allegro itd. Kilka większych HUBów przez Tor dla miłośników używek itd.

Ale potrafię sobie też wyobrazić kogoś kto postawi bankomat LN na osiedlu zwykłych ludzi i będzie kosił kasę zarówno na przewalutowywaniu, jak i przelewach LN. I myślę, że dla prywatności i zerowych opłat entuzjaści będą utrzymać jakieś małe lokalne węzły.