Wpis z mikrobloga

Piękne podsumowanie.

O tym, że sytuacja kadrowa w policji jest dramatyczna świadczą kolejne informacje dopływające z mrocznych wnętrz komisariatów – w ostatnich kilkunastu miesiącach można wymienić choćby sytuację wokół śmierci Igora Stachowiaka czy sam fakt, że według informacji Gazety Wrocławskiej przez ostatnie dwa lata na komisariatach zginęło w podobnych okolicznościach aż 16 osób. Tylko w grudniu 2017 zaś, za przekroczenie uprawnień, wyroki otrzymało dwóch policjantów z Jeleniej Góry i policjant ze Rabki,
@Klepajro: Cieszę się. Ja natomiast nigdy nie dostałem mandaciku, nigdy nie byłem karany, a mimo tego grożono mi pobiciem w środku nocy i wywiezieniem "na dołek" za "atak na funkcjonariusza" - gdzie byłem ja jeden, a policjantów koło 10, tylko dlatego, że im nie pasowało że jestem w miejscu w którym im nie pasuje że jestem. Niektóre z tych zabitych osób też czuły się pewnie bezpiecznie.
@PatologiiZew: ja też się wcale nie dziwie, nie spotkałem jeszcze normalnego policjanta na służbie. Kiedyś zatrzymali mnie z tatą na "zdmuchnięcie świeczki" no to tata się zatrzymał, to od razu pasy odpiąłem bo po co mam w pasach siedzieć a policjant do mnie "czemu pan bez pasów jechał?" xD, kiedyś dostałem mandat za usiłowanie wypicia alkoholu (20 zł XD) bo na 6 osób, jedna osoba miała otwarte piwo xD mógłbym tak