Wpis z mikrobloga

@Liesbaum:

Na czym będzie polegała modernizacja


Remont kapitalny + zerowanie resursu + dodatki

Remont + resurs:
- modernizacja jednostki napędowej
- modernizacja układu przeniesienia mocy
- modernizacja układu jezdnego
- remont optyki i SKO
- pasywizacja nocnych przyrządów optycznych

Dodatki (opcjonalne):
- ERAWA
- nowe SKO
- nowa stabilizacja i nowe napędy wieży
- APU
- system przeciwpożarowy
- modernizacja karuzeli
- wymiana akumulatorów

Tyle pamiętam i tyle na pewno mogę
  • Odpowiedz
mają resztę polskich  t 72 modernizować do uwspółcześnionego standardu pt 91?


@gupio: T-72 będą modernizowane, ale nie mogę zdradzić, czy będą modernizowane do tej standardu

Jaki silnik, pancerz?


Silnik taki jak w PT-91, pancerz bez zmian
  • Odpowiedz
@piotr-zbies: 500 ? Ale razem z pt czy samych teciakow ? Skąd oni ich tyle wezmą przecież prawie wszystkie nie w lini poszły do amw ? I wiesz coś może co z nową erawa i czy można już szacować datę ewentualnej premiery ?
  • Odpowiedz
@piotr-zbies: to fajnie czekam, nie wiesz czy brany jest pod uwagę jej montaż w przyszłości na pt ? I czy wiesz coś więcej na temat jej konstrukcji czy może jednak tak tajne że przed przeczytaniem spalić ? Militarysta coś chyba kiedyś mowil że absurdalnie to utajniają.

@franz1986: xD xD
  • Odpowiedz
@franz1986: Dorównać dorównałyby, ale się nie opłaca, ponieważ równie dobrze w tej cenie można zrobić nowego T-72 z takimi możliwościami.

@oskar-wojciech:

czy brany jest pod uwagę jej montaż w przyszłości na pt ?


Nie mogę powiedzieć

I czy wiesz coś więcej na temat jej konstrukcji czy może jednak tak tajne że przed przeczytaniem spalić ?


Wiem tylko tyle, że to ma być mieszanka dotychczasowego ERAWA z Nożem.
  • Odpowiedz
Dorównać dorównałyby, ale się nie opłaca, ponieważ równie dobrze w tej cenie można zrobić nowego T-72 z takimi możliwościami.


@piotr-zbies: skoro tak, to czy opłaca się wyprodukować te zmodernizowane T-72, czy to nie wyjdzie taniej niż zakup nowych Leopardów i czy jest efektywne kosztowo?
  • Odpowiedz
@franz1986: Malezja takowe dostała. My też mieliśmy kupić, rezygnując przy tym z drugiej transzy Leopardów, ale nie ułożyło nam się wtedy z Francuzami. Teraz pod względem czasowym się nie opłaca.
  • Odpowiedz
@oskar-wojciech: wiem też że kiedyś był dyskutowany w internecie temat wymiany wkładów pancerza w czolgach tylko nie pamiętam jakie były z tego wnioski ? Tak na szybko myśląc to o ile odlewana wieża może być problemem o tyle wymiana tych wkładów w kadlubie nie stanowiła by chyba większych problemów spawaczom więc czemu nikt o tym nie myśli ? Cena takiego zabiegu raczej nie powinna być kosmiczna a wsadzenie tam jakichś nowszych
  • Odpowiedz
@oskar-wojciech: Tutaj głównie wieża jest problemem. W T-72B jest to o tyle wygodne, że wkłady nie są w odlewie wieży, tylko są dospawane do tego odlewu. A u nas to właśnie powoduje potencjalny gwałtowny wzrost kosztów.
  • Odpowiedz