Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie że mną kompot. Po 6 latach pracy u Janusza Biznesu (2lata umowa o dzieło, 4 lata umowa zlecenie) Ostatni rok obowiązki x 2 a pensja bez zmian plus teksty "że na siebie nie zarabiam" i kary finansowe za coś na co nie miałem wpływu. Wreszcie obietnica, że jeśli coś wywalczę dostanę dużą premię (nie dotrzymał). W nowym roku pojawiłem się w pracy tylko 2dni z litości dla mojego potencjalnego następcy, żeby się nie załamał. Oglądanie bladych twarzy gdy mówiłem wszystkim, że już tutaj nie pracuję bezcenne. Idę do normalnej pracy na umowę z pensją x 2, przeszkoleniem, serdeczną atmosferą i uczciwymi zasadami. Dajcie plusa, żebym tego nie #!$%@?ł.

P.S. Jak jest kiepsko szukajcie innej pracy i nie poddawajcie się. Ja wysłałem 100cv w 9miesięcy Na rozmowach kwalifikacyjnych nie musicie zachować się jak w poradnikach tylko bądźcie sobą. Dobrze pisać list motywacyjny i wysyłać CV maksymalnie w 3 dni po zamieszczeniu ogłoszenia.

#pracbaza #chwalesie #wygryw trochę #przegryw #budownictwo
  • 79
  • Odpowiedz
po co 6 lat pracowales w takiej #!$%@? pracy?


@bocznica: żeby #!$%@? nie umrzeć z głodu? XD

Nie no, ale poważnie, ludzie w Polsce mają bardzo niską samoocenę i często nie wiedzą, że na rynku czeka mnóstwo firm z zachodnimi standardami i nastawieniem do pracownika. Teraz na rynek wchodzą młodzi to zaraz pozamiatają tę sytuację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 254
człowiek się tutaj zwierza w trudnej życiowej decyzji którą podjął zapewne po wielu bakaliach toczonych z samym sobą a wykopki 15k napiszę ci haha 6 lat #!$%@? pracowałeś na umowę zlecenie. Utrata pracy dla człowieka to generalnie tak jakby umarła bliska osoba. Podejmowanie decyzji o zmianie jest niezwykle trudne szczególnie dla uczciwego człowieka który w pracy stara się jak najlepiej. Nie mówiąc już gdy ktoś ma podjąć decyzję że daje wypowiedzenie w
  • Odpowiedz
@lubie_jablka: miałem podobną sytuację, choć krótszą. Po roku zarabiania dość mało, miałem dostać podwyżkę, jak wyszło że ta umówiona podwyżka to 100zł brutto to się zwolniłem. Branża dość wąska to ze znalezieniem pracy nie było problemu, a że zwolniliśmy się z kolegą (2 osoby z 5 osobowego zespołu) to ci którzy zostali dostali z miejsca podwyżkę x1,5 także ogólnie wyszło wszystkim na dobre.
  • Odpowiedz