Wpis z mikrobloga

@JanuszKarierowicz: Mnie orkiestra bawi tylko z logicznego punktu widzenia. Zwykle fundacje skupiają się na pomocy najbiedniejszym. Natomiast WOŚP wspiera budżet Polski, bo służba zdrowia to budżetówka. Tak więc Owsiak raz do roku namawia cały kraj do zapłacenia jednego podatku ekstra na szpitale. I bardzo dobrze, jeżeli ludzi na to stać to czemu nie.
@Joten: no, aczkolwiek to wsparcie i odciążenie samorządów, które normalnie muszą same kombinować by kupować sprzęt. A tak trochę dodatkowych milionów na najnowsze cuda techniki. Żeby jeszcze politycy nie #!$%@? lekarzy w dupsko zmuszając do wyjazdu to byłoby lepiej.
@Joten: Idąc tym torem można powiedzieć też, że państwo pomaga najbiedniejszym (MOPS-y itd.), więc darowizny dla najbiedniejszych to quazi-podatek...
@Bord: Moim zdaniem to już trochę kwestie etyczne. W przypadku biednych pomagasz grupie ludzi w trudnej sytuacji, w przypadku szpitali dofinansowujesz usługi, na które nie starczyło z podatków, skierowane do ogółu społeczeństwa. Chociaż pewna analogia jest.
@Joten: Dla mnie to to samo. Obie grupy to pewien podzbiór społeczeństwa, i nie możesz być pewien, że nie będziesz kiedyś do jednego z nich przynależał. Tym bardziej, że o ile się orientuje (acz mogę się mylić), Owsiak często kupował specjalistyczny sprzęt medyczny do dość konkretnych przypadków.

Nie mogę się też zgodzić, że opieka powinna być w 100% zapewniona przez państwo. Leczenie chorych to studnia bez dna, czasem próba wyleczenia pacjenta