Wpis z mikrobloga

@Khaine: ja tam nie wiem, ludzie na tym kasę robią, kumpel też kupił jakąś koparkę i niby 600$ miesięcznie na czysto, ale ja tam nie zamierzam kasy w to pakować, mam swój dobry dochód, coś tam sobie dorobię jak mi się chce i jest git :) pytam tylko na czym to polega, lubię posiadać wiedzę w różnych dziedzinach :P
@Trusky92: Tak w skrócie to kopiesz kryptowalutę czyli oddajesz swoją moc obliczeniową na rzecz wspierania, zabezpieczania i przeprowadzania transakcji w łańcuchu bloków kopanej kryptowaluty. W zamian dostajesz ustaloną nagrodę za blok (pewną ilość tej kryptowaluty).
Chodzi o to, że zaśmiecasz tag tymi pytaniami bo co troche ktoś o to pyta bo nie chce mu się nawet wpisać tego w google, a otrzymałbyś tą odpowiedź już dawno wpisując to w google. Lub
@adamak2k: wiem o co chodzi, chodzi mi o sam blok, czy ma on określoną ilość zadań i po jego rozwiązaniu dostajesz kryptowaluty w zależności od wkładu mocy obliczeniowej? przykładowo 1 blok 10 BTC - 1 000 000 zadań
@Trusky92: blok ma stałą nagrodę i pojawia się co jakiś czas, obliczenia nie mają większego sensu, ciągle liczone jest "to samo". Wygrany dostaje nagrodę + fee (prowizje za przelew) z transakcji danego bloku. Kopacze łączą się w pool - łącząc swoją moc mają większą szansę na nagrodę i podzielenie się nagrodą. Przy większej mocy masz większe prawdopodobieństwo trafienia. Oczywiście nie jest wykluczone że sam trafisz nagrodę czyli obecnie 12,5 BTC -
@devones: no już mniejsza o kopanie btc bo to muszą być hale koparek.. kumpel kopie jakieś lithium czy coś takiego i niby 600 baksów miesięcznie z koparki jednej.. true or fake?
@Trusky92: Ma karty graficzne? czy koparki ASIC (zobacz w google) - w obu przypadkach możliwe. Pamiętam inwestycję 1200$ na Antminer L3+ po premierze, zwrócił się w 25 dni - łącznie można było zarobić 1500$ mc z prądem. Oczywiście z kolejną partią dostaw łączna moc i trudność wzrosły - zarobki spadają ale utrzymują się na 1/3 wcześniejszej wartości. Zarobił pewnie z 7 razy już. Teraz sobie zarabiają - i tak się zwróciły
@devones: A to super, z tego co kojarzę on dał 6k pln za koparkę? taka kopareczka małe gówno i 6 kart chyba.. ale nie dam sobie głowy uciąć pokazywał mi to jak siedzieliśmy u niego lekko spici :P