Wpis z mikrobloga

Skandal. Bójka pod Jasną Górą. Kibice podczas swojej pielgrzymki pobili protestujących, którzy w milczeniu trzymali transparenty: "Chrześcijaństwo to nie nienawiść", "Moją Ojczyzną jest człowieczeństwo" i "Tu są granice przyzwoitości". ( ͡° ʖ̯ ͡°)

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,22892661,rekoczyny-na-jasnej-gorze-kibice-zaatakowali-obywateli-rp.html#Czolka3Img (użyjcie user-agent-swicher).

#jasnagora #czestochowa #kibice
xandra - Skandal. Bójka pod Jasną Górą. Kibice podczas swojej pielgrzymki pobili prot...

źródło: comment_efF37HRcRC7KOUZRZr6cJzWAcyIED0Tx.jpg

Pobierz
  • 15
jak co roku stało się okazją do wykrzykiwania nienawistnych haseł. Okrzyki: „Bóg, Honor, Ojczyzna”, „Chwała bohaterom” przeplatane były okrzykami: „Precz z komuną”, „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”


No same nienawistne te hasła. Typowa wyborcza jest wyborcza. Gównoprawda i tyle.
Marna prowokacja, a wiadomo, że dresików się uda łatwo sprowokować.
a wiadomo, że dresików się uda łatwo sprowokować

@GregPelka: Skoro tak, to niech nie manifestują się jako miłujący pokój i bliźnich chrześcijanie, katolicy.

„A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”

Nawoływanie do samosądów i morderstw - jakże to chrześcijańskie... Inne hasła pominę, bo są równie durne jak samo wykrzykiwane haseł jakby nie patrzeć na pielgrzymce. Takich powinno się separować w kamieniołomach, z dala od społeczeństwa.
Skoro tak, to niech nie manifestują się jako miłujący pokój i bliźnich chrześcijanie, katolicy.

„A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”


Myślę, że żaden z nich by się tak nie określił. Oni siebie traktują bardziej jako 'ramię zbrojne'. Wyznawcy ŻADNEJ religii nie są pokojowi (no może poza Sikhami).

Nawoływanie do samosądów i morderstw - jakże to chrześcijańskie...


@xandra: W kraju, w którym jeszcze kilkadziesiąt lat temu, ich rodzice i dziadkowie
I jakich to represji zaznałeś, lub twoi rodzice?


@xandra: Czytaj ze zrozumieniem. Bo zdążyłaś już przeskoczyć o pokolenie, aby bardziej uwiarygodnić swój tok myślenia. Dziadkowie i rodzice. To jedno pokolenie 'wstecz'.

Odpowiedz mi, czy człowiek musi zostać osobiście dotknięty tragedią, aby wynieść z niej konsekwencje?
@GregPelka: No dobrze, weźmy pod uwagę dalsze pokolenia. Z tym tokiem rozumowania powinniśmy nawoływać do mordowania Niemców, Rosjan, Szwedów, Turków, Austriaków, Węgrów, Czechów, Litwinów, Ukrainców, a idąc dalej tym tropem nawet Włochów, czyli ówczesnych Rzymian. W końcu nasi przodkowie byli przez nich mordowani.
Z tym tokiem rozumowania powinniśmy nawoływać do mordowania Niemców, Rosjan, Szwedów, Turków, Austriaków, Węgrów, Czechów, Litwinów, Ukrainców, a idąc dalej tym tropem nawet Włochów, czyli ówczesnych Rzymian. W końcu nasi przodkowie byli przez nich mordowani.


@xandra: Wiedziałem, że pójdziesz tym tokiem! :) Nie tak prędko :)
Widzisz różnicę pomiędzy wyznawcą danej ideologii, a narodowością? Mieszasz jedno z drugim i mam wrażenie, że celowo, aby znów udowodnić swoją rację.
Lubię Niemców, mam