Wpis z mikrobloga

@lliill: sami wybieramy tych ludzi. Poza tym dzisiejsi emeryci, o których pisałem płacili składki wyłącznie w systemie repartycyjnym, nikt ich nie okłamał, dlatego pytam czy weźmiesz dziadków na utrzymanie.
jeśli jesteś krytykiem rządu to bądź mężczyzną i podpisz, że nie chcesz być leczony w szpitalach podlegających rządowi xD co za logika to ja nawet nie


@Shatter: na szczęście większość szpitali w Polsce należy do samorządów xD
pomagając WOSP pomagasz szpitalom które wyzyskują p*lskich lekarzy za niewolniczą stawkę

każda wpłacona złotówka pomaga niszczyć przyszłość młodych lekarzy w p*lsce i przyspiesza ich wyjazd z p*lski
#!$%@? mnie jak te jełopy walcza o ten 1% od Owsiaka, kiedy setki milionow zlotych pisiory czy platformersy przelewaly mafiom gorniczym czy innym nierobom, albo zaluja hajsu dla uciekajacych z polski lekarzy, no ale ten chrum kwik lekarze nie lecza, a zakurzony sprzet mnie wyleczy, bo jest od Owsiaka.
@lakukaracza_: Nie jestem ani przeciw WOŚP, ani specjalnie za, ale krótka historia z życia mojego #rozowypasek. Była na praktykach w szpitalu jako pracownik biurowy gdzieś koło 2013 roku zanim się jeszcze poznaliśmy. Akurat przyjechał sprzęt z WOŚP - jakiś jeden inkubator czy coś w tym stylu. Umowa ze szpitalem przewidywała jednak, że WOŚP musi być promowany, więc nakleili serduszka na wszystkie inne inkubatory i prawie cały sprzęt na oddziale ginekologicznym
nakleili serduszka na wszystkie inne inkubatory i prawie cały sprzęt na oddziale ginekologicznym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozdali też serduszka w biurach, lekarzom itd., którzy z kolei rozkleili je na drzwiach, identyfikatorach, windach czy szybach przy recepcji, a dodatkowo odruchowo do dzisiaj lepią je na nowym sprzęcie na ginekologii - bo myślą, że tak trzeba.


@wojtas_mks: skąd wzięli te serduszka?
@w_o_w Jednak to jedyny argument obrońców WOŚP, a sprzętu od WOŚPu aż tak dużo nie jest. Ostatnio zbierali u mnie w mieście na sprzęt medyczny do jakiegoś szpitala w Afryce, nikt prawie nic nie dawał ale jakoś uzbierali, a na WOŚP to każdy da bo "głupio nie dać"

WOŚP zamiast sprzętu powinien sponsorować operacje, to jest ratowanie życia, a nie zakup sprzętu, który się kurzy bo juz zakupiono nowy.
@Reezu: Super, że wiesz co powinni robić lepiej. Tylko zamiast mówić to mnie, może odezwij się bezpośrednio do nich?
I co to znaczy 'jedyny argument obrońców WOŚP'? Przed czym trzeba ich bronić?
To jest dobrowolna zbiórka...
Nie chcesz - nie dajesz. Nie chcesz by władze samorządowe się dorzucały - nie głosujesz na nich.
To jest tak proste, że nie wiem z czym tu można mieć problem.
Jesteś też przeciwnikiem zbiórek Caritasu,
@w_o_w z udziałem Caritasu już słyszałem pewną historię, byłem na miejscu i zobaczyłem prawdę, od tamtego momentu rzygam Caritasem, Szlachetna paczka bardziej do mnie przemawia. Ogółem pomoc komuś do mnie nie przemawia z jednego prostego powodu, skoro ja zapracowałem na swój sukces, ktoś inny tez mógł na niego zapracować. Nie rusza mnie to, ale zastanawia jaki jest w tym sens? Czemu akurat medycyna, a nie np. Straż Pożarna czy Policja? Tam akurat
90% sprzętów na całym oddziale


@wojtas_mks: na którym oddziale? u twojego różowego (gdzie?) czy w trzech randomowych szpitalach? i mówisz, że to nie WOŚP dostarczyła ten sprzęt, tylko usłużny personel ponaklejał jednorazowe nalepki, bo PR itd.? Mam radę, kopnij się do szpitala w Świdnicy i sprawdź osobiście. W Chorzowie ewidentnie masz fabryczne oznaczenia, Twoje trzecie zdjęcie jest zapożyczone ze strony WOŚP i nie świadczy o niczym - dokładnie tak, jak pozostałe.
źródło: comment_jfxpry6fs5F3UZ4vMDZUGR6eBPQkQlqC.jpg
@Wotto: Człowieku, ale co Ty chcesz mi udowodnić? Piszę jak było/jest, bo znam sytuację. Dostarczono jedną maszynę, a naklejki pojawiły się na całym oddziale i w "częściach wspólnych". Tyle. Może dyrektor się podjarał i liczył na więcej, może personel coś źle zrozumiał, może wpadli do szpitala nieznający tematu wolontariusze. Nie wiem, nie mój problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdjęcia były przykładowe, bo w mojej mieścinie bywam dosyć
Umowa ze szpitalem przewidywała jednak, że WOŚP musi być promowany


@wojtas_mks: ale tak napisałeś, potem dałeś randomowe zdjęcia z netu, żadnych konkretów, różowy pasek opowiedział, więc ty "znasz sytuację". Jeśli to nie twój problem, to po co w ogóle piszesz? Słabe
@Wotto: Pisałem, że te fotki randomowe. To o "promocji WOŚP" to informacja przekazana pracownikom więc lepili serduszka bez opamiętania. Nie wiem z kolei co Ty chcesz mi przekazać i jaką wartość dodaną mają Twoje posty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wpisujesz się w durną nagonkę na WOŚP na anegdotycznych przesłankach, tyle chciałem przekazać. Pytanie o wartość dodaną zwróciłbym do nadawcy-zadawcy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)