Wpis z mikrobloga

@loczyn: jak juz polozysz stek na jednej stronie to go #!$%@? nie ruszaj xD daj mu chwilke w zaleznosci od grubosci (pewnie okolo 1,5 min albo dwie) ja dodaje jeszcze masla w trakcie smazenia odrobine i wrzucam ze dwa zabki czosntku tylko rozgniecione zeby ten tluszcz lekko zlapal tego posmaku, potem jak przewrocisz na druga strone to tez tak ze 1,5-2m zalezy od grubosci. Po smazeniu poloz stek albo nakryj
  • Odpowiedz
Po drugie stek musi miec conajniej temp pokojowa (ja casami klade nawet na grzejnik ja 10 minut) TO #!$%@? NAJWAZNIEJSZY PUNKT JAK WRZUCISZ ZIMNE TO SIE NIE DZIW


@betonkomorkowy: Wyjmowałem zawsze godzinę przed z lodówki, ale to właśnie chyba za mało :<

daj mu chwilke w zaleznosci od grubosci

Jakiej grubości Ty bierzesz? Mój ostatnio miał 3 centymetry musiałem go z 15 minut
  • Odpowiedz
@loczyn: no okolo 2,5-3 cm. Na poczatek polecam bardzo steki z biedry z sokolowa. Jeszcze ludzie nie maja pojecia i zostawiaja te otluszczone ktore sa najlepsze najczesciej wybierajac chude #!$%@? ktore smakuja jak gowno xD
  • Odpowiedz
  • 0
@betonkomorkowy http://www.seriouseats.com/2013/06/the-food-lab-7-old-wives-tales-about-cooking-steak.html Pod tym linkiem masz informację o tym że nie ma potrzeby ocieplenia steka bo to nic nie da.

@milvanb @loczyn Powiem wam tak - patelnia żeliwna. Odkąd kupiłem taką w lidlu za 60 zł (waży z 4kg) to nie udało mi się zrobić złego steka. Nagrzewasz to parę minut, dobry olej o wysokiej temperaturze dymienia, ja uważam że masło klarowane jest najlepsze. Cała reszta - solenie przed,
  • Odpowiedz
@loczyn: bardzo dobre steki, serio. Stestuj. No ofc mozesz kupic steka w jakims buther shopie za 50 zł za stek ale jak #!$%@? to bedzie bolalo xD Biedra ma dobre miesa i warzywa/owoce akurat
  • Odpowiedz
Powiem wam tak - patelnia żeliwna. Odkąd kupiłem taką w lidlu za 60 zł (waży z 4kg) to nie udało mi się zrobić złego steka. Nagrzewasz to parę minut, dobry olej o wysokiej temperaturze dymienia, ja uważam że masło klarowane jest najlepsze. Cała reszta - solenie przed, po, pieprz przed, po, przestało mieć takie znaczenie.

Na takiej patelni z masłem klarowanym smażysz 2-3cm steka 3 min z jednej i 3 min z
  • Odpowiedz
@deny06: ta patelnia to pokryta teflonem? pokaż zdjęcie bo z żoną się zastanawiamy czy to taka ma być patelnia jak kiedyś czy żeliwna i pokryta teflonem
  • Odpowiedz
@lbjaco: Absolutnie bez żadnego teflonu. Nieprzywierającą powłokę tworzysz sam a robisz to tak że po umyciu i dokładnym osuszeniu patelni nacierasz ją odpowiednim tłuszczem, podgrzewasz tak by się utwardził i dzięki temu konserwujesz. Patelnia żeliwna wymaga trochę roboty, ale idzie łatwo się przyzwyczaić dzięki czemu staje się to proste. Inne potrawy poza stekami też wychodzą fantastycznie - przykładowo zupełnie inny wymiar smażonych warzyw. Jeśli nadal chcesz to mogę jutro rano
deny06 - @lbjaco: Absolutnie bez żadnego teflonu. Nieprzywierającą powłokę tworzysz s...
  • Odpowiedz