Wpis z mikrobloga

Mirki w jakie auto byście się pakowali gdybyście mieli kupić coś 5 drzwiowego dla siebie i przede wszystkim Żony? Coś w miarę niezawodnego, może w automaci (wiem zazwyczaj się wyklucza), no i może ktoś z was coś ma?
btw obecnie jestem we Francji także w sumie francuskie samochody też mi nie są straszne ;)
#samochody
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@antslom: No to w zależności od planów rodzinnych od 207 do Espace (wbrew pozorom Espace IV parkuje się łatwiej niż Focusem). Tylko do francuskich od razu abonament do elektronika.
  • Odpowiedz
@antslom: S60 I generacji to nie jest aż taki dramat w utrzymaniu. Silnik podobno bardzo dobrze znosi podtlenek LPG, części dostępne i długowieczne (nie wiem jak z cenami części/ubezpieczenia i podtlenku we Francji). Wygodny i elegancki samochód.
  • Odpowiedz
@wingsofisrael: sprawa wygląda tak, że we Francji jestem na kontrakcie a ogólnie mieszkam w Polsce, więc ubezpieczenie we Francji nie interesuje mnie jakoś szczególnie ;) Natomiast masz rację na pewno jest to fajny samochód, miałem okazję jeździć. Ciekaw jestem jak sobie Żona będzie radzić czy nie za duży dla niej ;) natomiast, zdecydowanie się rozejrzę za nim bo wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Tym bardziej, że zazwyczaj jest na prawdę ciekawie
  • Odpowiedz
@antslom: sam jeżdżę XC90, 3.2 Pb w automacie. Ogólnie polecam.To drugi samochód z automatem, poprzedni był Citroen C5 w automacie (2.0 diesel), ale to jednak brak porównania. W Volvo skrzynia płynniej zmienia biegi, wyższa kultura(może brak tzw. turbodziury też wpływa na odczucia?). Co do S60 to podobno lepsze skrzynie są po 2005 r.
  • Odpowiedz
@wingsofisrael: w sumie istotna informacja. Tylko niestety na alle znalazlem jeden samochod z 2005r i jeden z 2006r z automatyczna skrzynia. No i ceny robia sie zdecydowanie za wysokie. Myslalem wczesniej o cytrynce no i jesli juz jestesmy przy wiekszych samochodach to o Peugoet 407.
Na xc90 kiedys polowałem, ale... no nie teraz ;) Najpierw dziecko, mieszkanie i wydatki z tym zwiazane ;)
  • Odpowiedz
@antslom: Wiadomo,są rzeczy ważne i ważniejsze, a mieszkanie i dzieci to jednak ważniejsza sprawa niż jakiś dupowóz. Fakt, mało ich i po 2005 przekraczają budżet. Ale różnica nie jest podobno jakaś diametralna, coś tam tylko trochę ulepszyli. P.S. Pamiętaj, Volva są dla starych dziadków !
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wingsofisrael: którym właśnie się staję ;))) wiesz rodzina, dom i ciepłe kakao ;) Prawda jest taka, że dla mnie to wciąż tylko dupowóz i powiedzmy nie żyjąc na skraju nędzy jeżdżę VW Polo z 94' ;) ale podróż do Montpellier tym samochodem tak mnie wykończyła, że zdecydowałem się na wydanie niewielkiej kwoty na wygodniejszy samochód ;)

http://allegro.pl/volvo-s60-2002-2-4-benzyna-salonowy-bezwypadkowy-i7113048227.html#thumb/3

Co myślisz o tym? widziałem też za <10k zł z LPG, ale prawdopodobnie
  • Odpowiedz
@antslom: wygląda dobrze, przebieg wydaje się w miarę realny. Wyposażenie może nie full,ale niezłe. Cena wiadomo- do urwania. Zadzwoń dopytaj. W razie oględzin sprawdź zwróć szczególną uwagę na skrzynie- płynność zmiany biegów i brak szarpania to oznaki na plus :P Widzę, że stoi w jakimś niezależnym servisie Volvo. Z jednej strony może to i lepiej.
Trasa Polska - Montpellier VW Polo(jeszcze tym rocznikiem) to opcja dla masochistów :P
  • Odpowiedz
@wingsofisrael: Uwierz mi było tragiczni- środek lipca z niedziałającą szybą do otwierania i +40 na dworze. Odchorowałem to ;) ale był to pierwszy konrakt w zawodzie, a koledze A4 się rozklekotała ;)

Zrobię jak mówisz, zobaczymy na ilu skończy się licytacja. Kupiłem już bilety na ryr i na początku lipca podjadę zobaczyć. Ogólnie podoba mi się stan samochodu, a skrzynię postaram się sprawdzić i poczytać na forach na co zwracać
  • Odpowiedz
@wingsofisrael: hej Mirku. Miałem do ciebie napisac i ozacząłem szukać twojego nicku i teraz zobaczyłem że jeszcze do mnie pisałeś tydzień temu. udało się kupic S80, automat, D5, skora, 2005. Powiem ci szczerze, że na prawdę dobry wybór mam radoche z tego samochodu. Także dzięki za nakierowanie na Volvo ;)
W końcu wydałem 17k zł , dzisiaj czyszczę silnik by zobaczyć czy aby na pewno nie powinienem wyjąć świec i
  • Odpowiedz