Wpis z mikrobloga

@RzecznikWykopu: @Gummy: Obecnie jedyne co widzę po odpaleniu płyty to różowy, szumiący ekran. Hah, no tak. To GT4 nie działa. Underkałera odpaliłem - działa. Znalazłem na necie GT4 wersja USA. Jak prawidłowo wypalić obraz pod PS2? Czy ma tu znaczenie zainstalowany FreeMcBoot 1.94?
  • Odpowiedz
@Gummy: Coś tam kiedyś był jakiś problem z tym GT4 na kopii zapasowej ale problem dotyczył chyba tylko swap magic i starszych przeróbek sprzętowych. Programowe przeróbki jak freemcboot powinny łykać bez problemu.
  • Odpowiedz
Jedyną opcją będzie upscaler, ale to droga zabawka.


@Gummy: jakieś konkretne produkty / na coś trzeba zwracać uwagę? Mam ten sam chiński twór co OP i działa dokładnie tak samo - nie działa.
Na razie zlałem temat i gram na emulatorze, ale wolałbym raczej pograć znów na oryginalnym sprzęcie skoro go mam...
  • Odpowiedz
@RzecznikWykopu: No tak, ale on się nie mieścił na zwykłej płycie bo był wydany na DVD9. Tutaj chłopacy piszą że jest RIP DVD5.

@Kw4s: Rozumiem, że chodzi Ci o grę na monitorze? Niestety żadnego upscalera nie używałem, gram po kablu RGB na telewizorze LCD. Przewertuj ten temat na strefie PSX. Tylko pamiętaj, że dla najlepszego efektu powinieneś kupić kabel RGB i nim podłączać do upscalera bo po zwykłym czinczu może
  • Odpowiedz
@kapuczina_corki_somsiada: dźwięku nawet nie sprawdzałem, najpierw chciałem dostać obraz. zgodnie z opisem @Gummy powyżej wyedytowałem output w ciemno i z "Brak Sygnału HDMI" dostałem "Sygnał Poza Zakresem 15,6kHz / 50Hz". Także tego...

Rozumiem, że chodzi Ci o grę na monitorze?


@Gummy: tak, na razie nie mam opcji wstawienia TV CRT, a monitor nie ma żadnych wejść poza HDMI i VGA
  • Odpowiedz
@Gummy: pamiętam, że nie było żadnych problemów z kupieniem DVD9 i przegranie na żywca bez niczego nie stanowiło żadnego problemu ale widziałem takie wynalazki, jak God Of War 2 na dwóch płytach xD
  • Odpowiedz
@Kw4s: Monitory mają inne rozdzielczości niż konsole i mało który wspiera 480i - to zbyt niska rozdzielczość żeby ją z miejsca łyknąć. Są jeszcze jakieś niuanse z sync on green, czy tam sync on luma, ale w tym jestem już totalnie zielony.

Soluszyns:

1) Możesz próbować kupić na allegro albo OLX coś takiego jak VGA-Box, ewentualnie zrobić DIY jeśli masz zapał. O boksach czytałem już z 10 jak nie 15 lat
  • Odpowiedz