Wpis z mikrobloga

tl;dr zgłosiłem do sanepidu brak higieny na dziale mięsnym w osiedlowym sklepie i #!$%@? im mandat

W osiedlowym supermarkecie prawie wszystkie ekspedientki na dziale z mięsem, wędlinami i serem miały w poważaniu zasady higieny. Syf, brud, czasami jakiejś zdarzyło się wycierać zakatarzony nos rękoma, czasami nie wymieniały rękawiczek po kontakcie z mięsem i kroiły w tych samym ser czy szynkę.
W sumie to była tam tylko jedna, która wyglądała na dbającą o higienę i trzymająca fason i starałem się kupować tylko jak ona obsługiwała.
Niestety pewnego razu obsługiwała inna babka i kiedy czekałem w kolejce i zaraz zanim miałem zostać obsłużony ekspedientka podeszła do pieca, w którym podgrzewane jest pieczywo, i wyjęła z niego jakąś swoją kanapkę (którą pewnie podgrzewała na lunch). Wsadziła rękę z foliową rękawiczką do rękawicy kuchennej, wyjęła kanapkę, położyła na ladzie gdzie trzymają wędliny i to wszystko zrobiła w tych samych rękawiczkach, którymi potem chciała kroić mi wędlinę.

Zgłosiłem sprawę do sanepidu, dzisiaj dostałem pismo na maila i czuję satysfakcję.


#sanepid #wygryw #czujedobrzeczlowiek #bhp #higiena trochę #ewakuacjaboners bo temat podobny mi się wydaję
Priya - tl;dr zgłosiłem do sanepidu brak higieny na dziale mięsnym w osiedlowym sklep...

źródło: comment_z5l2QVKvuB84QycEXx3YN9Pk7lom4jaC.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@sops: skojarzył mi się temat zgłaszania łamania przepisów w sklepach do organów kontrolnych. #bph dodany
@zortabla_rt: jak mnie obsługiwała to jej powiedziałem, żeby zmieniła rękawiczkę
  • Odpowiedz
@Stragan: Też byłem zdziwiony, tym bardziej że info wysłałem przez formularz kontaktowy na stronie. Opisałem sytuację i zapytałem, gdzie mogę to zgłosić. Nie dostałem odpowiedzi i olałem temat, a tu niespodzianka.
  • Odpowiedz
@Priya: Jednak ewakuacja to ewakuacja a higiena to higiena( ͡~ ͜ʖ ͡°) Mimo wszystko bardzo dobrze zrobiles. Gratuluje i dziekuje ze robisz cos bardzo waznego dla nas wszystkich( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Priya: ja kiedyś dzwoniłem, to powiedzieli żeby tylko maila wysłać z opisem sytuacji, miesiąc później dostalem podobne pisemko

Potem pisałem o przekazanie protokołu gdzie lepiej było opisane co tam było - owoce na soki leżą na ziemi w szatni obok wiader chemii scier itp ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz