Wpis z mikrobloga

@soniq51: ja kupiłem taką deseczkę z magnesami, deseczka ładna, ale magnesy za słabe, moze kup sobie kilka róznych i sprawdź... tu raczej chodzi o moc tych magesów chyba w N, wielkosc ma mniejsze znaczenie
  • Odpowiedz
@Kopytko1: no właśnie dlatego gotowca nie chcę kupić bo widziałem komentarze że niektórym 2 kluczy nie chce utrzymać, co do mocy w N to założyłem być może błędnie, że wielkość idzie proporcjonalnie z mocą :)
  • Odpowiedz
@atestowanie2:

domyślam się, że jest to jeden z najważniejszych czynników, jeśli chodzi o grubość to raczej będzie bliska zera, pewnie 2-3 mm bo deseczkę wydrążę do zamontowania magnesów, chyba najlepiej punktowo

nie mam zielonego pojęcia jaka moc magnesu jest potrzebna do utrzymania pęku kluczy domowych powiedzmy do 10 kluczy za samo kółko, stąd moje pytanie
  • Odpowiedz
@soniq51: Najlepiej jakbyś sobie wziął taki przykładowy pęk kluczy i poszedł do jakiegoś marketu budowlanego. Zazwyczaj jest tam stoisko z magnesami, więc sobie sprawdzisz jaki magnes potrzeba do kluczy.

grubość to raczej będzie bliska zera, pewnie 2-3 mm


2-3 mm to nie jest prawie zero, w odległości 3 mm to już z raz mocniejszy magnes potrzeba niż gdybyś bezpośrednio go dotykał. Tak więc weź to pod uwagę podczas zakupu.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: no właśnie też o tym myślałem, najpierw chciałem by to właśnie kółkiem się trzymało ale to za małą powierzchnia jest żeby utrzymać wszystko a bez sensu ładować nie wiadomo jaki mocny magnes magnes, ale na alli są specjalne przywieszki do kluczy z końcówką do przywieszenia do magnesu :D
  • Odpowiedz
@soniq51: Robiłem coś takiego. Wyfrezowałem deskę od środka i zrobiłem z niej półkę. Do środa włożyłem kilka dość małych podłużnych magnesów. Daje radę.
  • Odpowiedz