Wpis z mikrobloga

@TurboAnal2000: EJ BO JA SZUKAM KOGOŚ KTO ZNA SIĘ NA SILNIKACH (typów silników elektrycnzych jest w #!$%@?) NO WIECIE TAKI SILNIK BLDC.

Chłopie, napisz od razu co chcesz wiedzieć a nie bawisz się w tajemniczego gościa jakbyś podpisał z kimś NDA...
Czujnik, problem, pytania. Przeczytamy i jak ktoś coś będzie wiedział to odpowie...
@To_ja_moze_pozamiatam @Tymian Chodzi mi generalnie o uruchomienie czujnika, jest on zasilany 3v przez 2 ms i 0v przez 998ms czyli zasilany takimi krótkimi sygnałami, w jaki sposób mam interpretować wynik później z tego ? Brać jakaś srednia z minuty robionych pomiarów ? Wiadomo że pomiar przez 2ms ten krótki bedzie inny niż przez resztę czasu i które brać pod uwagę. Oraz drugie pytanie dotyczy rezystancji RO czyli rezystancji czujnika w czystym powietrzu
@TurboAnal2000: Po prostu uruchamiasz odczyt ADC po włączeniu czujnika, i kończysz pomiar tuż przed wyłączeniem czujnika a wyniki próbkowania oblatujesz filtrem medianowym co uwali błędy grube.

Chciałbym zauważyć że Twoje pytanie dotyczy czujnika tylko w bardzo niewielkim stopniu. To pytanie bardziej skierowane w stronę elektroniki i mikrokontrolerów, więc nie wiem skąd u Ciebie w głowie urodził się schemat
SZUKAM SPECA OD CZUJNIKÓW, PISZ PW...
przecież czujników jest milion 500 100 900
@Tymian napewno chodzi nam o to samo ? Ja mówię o rezystancji RO czyli wartości rezystancji czujnika w czystym powietrzu ? Myślałem zeby ją uzyskać mierze RS dla czystego powietrza i to jest wtedy moje RO które używam ustalenia współczynnika Rs/RO