Wpis z mikrobloga

Od kilku tygodni mam problem z input lagiem myszki w Windows 10 we wszystkich grach.Na pulpicie i w przeglądarce ruchy myszki są przekładane 1:1 ale w CSGO i nie tylko jest opóźnienie.W CSGO pomaga jedynie wyłączenie opcji "renderowanie wielordzeniowe" ale wtedy mam mało fpsów (80-100 a z renderowaniem 200-250).
Co zrobiłem do tej pory:
Użyłem mousefix,zaktualizowałem wszystko co się da,wyłączyłem hpet,nie mam vsync w grze ani na w sterowniku,nie mam akceleracji myszki,sprawdzałem wszystkie USB,używałem innej myszki,reinstalowałem sterowniki do karty graficznej i myszki a także próbowałem grac ze sterownikami od Microsoft ale nic to nie dało,odznaczyłem akceleracje w Windows,aktualizowałem BIOS,ustawiałem rozdzielczość pulpitu taka sama jaka mam w CSGO.

Tak jak napisałem poprzednio ze wyłączenie opcji "renderowanie wielordzeniowe" daje fajne efekty (tylko w CSGO) więc pewnie jest jakiś problem z procesorem ale się nie przegrzewa ani nawet nie ma 100% użycia.

#sprzetkomputerowy
#komputery
#csgo
#windows10
#pytanie
#informatyka
#pcmasterrace
#pc
#windows
  • 19
@Deaco: Linuxa zainstalowałem,męczyłem się 2 godziny (żeby zainstalować samego Steama musiałem się namęczyć wiec jak dla mnie linux to slaby system dla zwykłego użytkownika).W CSGO miałem na linuxie mniej fpsów o około 30-40 wiec średnio bym powiedział a myszka nadal lagowała.

Znalazłem tez ciekawy poradnik na steamie https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=476760198 i zrobiłem to:
5. Disable Prefetch and Superfetch for no random hitching in pc games.
6. Runtime Brooker service takes up over 30%