Wpis z mikrobloga

1. Jak wygląda egzamin certyfikujący? Odbywa się go w jakiejś lokalnej placówce, czy przez Internet?
2. Jak jest z ceną - ile płaciliście za certyfikację oraz czy orientujecie się czy są jakieś studenckie zniżki w PL?
3. Przydatność takiego certyfikatu - czy pracodawca zwraca na niego uwagę czy raczej nie jest mocno pożądany?
  • Odpowiedz
@mohun:
1. W lokalnej placówce. Listę placówek gdzie możesz zdawać możesz sprawdzić na stronie Pearson Vue.
2. Nie wiem jak że zniżkami ale cena zależy od konkretnego egzaminu (minimum to bodajże 110 USD)
3. To zależy co chcesz zdawać. Zdawanie dla samego certa nie ma sensu Imho.
  • Odpowiedz
Myślałem nad certyfikatami MCSA Windows Server 2012 i Cloud Platform, żeby zwiększyć "atrakcyjność" na rynku pracy
  • Odpowiedz
pytaj


@mohun: Sorry, nie użyłeś "odpowiedz" i nie zauważyłem że odpowiadasz. Jest 2018, lepiej zrób egzamin z serwera 2016, nie 2012. Plus popatrz w kierunku Azure'a - to chmura MSa będzie przejmować firmy które teraz stoją na infrastrukturze Windows Server
  • Odpowiedz
@Kondorro: wydaje mi się że są, ale moim zdaniem to strata czasu - 100% materiałów jest po angielsku, więc próbując po polsku możesz stracić punkty bo coś jest "dziwnie" tłumaczone. CCNA a MCSA to dwie zupełnie różne firmy, CCNA masz dużo typów, i MCSA masz dużo typów - możesz zrobić MCSA z serwerów jak i z baz danych czy chmury.
  • Odpowiedz
@Kondorro: Jeśli masz małe doświadczenie to nie ma co się raczej porywać na egzaminy - poszukaj kursów / książek do 70-410, 411, 412 - czyli MCSA windows server 2012. Tam jest mniej więcej krok po kroku wyjaśnione budowanie infrastruktury serwerowej od "zera", od uruchmienia kluczowych usług do zaawansowanych mechanizmów (certyfikaty, federacja etc.). Jest już co prawda egzamin dla 2016, ale tam z kolei zmienili format, i lecisz w ciągu jednego
  • Odpowiedz