Wpis z mikrobloga

#muzyka #elektronika #telefony #smartwatch #prawo #kiciochpyta
Przepraszam za tagi może luźno związane, ale nie mam pomysłu kogo tak na prawdę spytać.

Skąd mogę wziąć LEGALNE mp3? Chcę wgrać na zegarek, ale od dawna używam tylko spotify. Można nim sterować, ale chodzi o to, żebym nie musiał brać telefonu ze sobą.
Płyty CD wywaliłem dawno i wszystkie jakie mam obecnie są zapakowane. A nawet jakbym je odpakował, to nie bardzo jest jak zgrać. Mój napęd już dawno zakleiły pająki.

Z tego co mi wiadomo, można ściągać nie udostępniając, ale jak to wygląda w świecie rzeczywistym? Udostępniam po BT słuchając na bezprzewodowych słuchawkach. (i jeszcze ściąganie, jeśli np. oryginał mam zapakowany w domu na jakimś oryginalnym nośniku)

Tak, wiem, że głupie pytanie, wychowałem się na piraconych przegrywanych kasetach, ale od dłuższego czasu zakładam pełną czystość i nie chcę mieć nic nielegalnego...
  • 10
@ania2004: co do pierwszej opcji: no wiem, ale w sumie nie chcę płacić drugi raz za coś, co już kupiłem. Mam też trochę wykupionych niszowych kapel rozprowadzanych tylko w necie (więc tu to spoko :) ). No ale z YT nie koniecznie wiem, bo jak udowodnię, skąd to mam? :P

@powaznyczlowiek: no tak, tylko w sumie nie chcę rozpakowywać kolekcji. Ale jeśli ściągnę coś, co mam fizycznie to będę gnił
@ania2004: VPNa mam na swoich serverach :) Ale właśnie chodzi o muzę bez netu. Po necie mam spotify. I w sumie nawet się nie boję. Po prostu stare postanowienie, że nie będę łamał żadnego prawa poza poprawnością polityczną i okolicznego przejścia na czerwonym :) Chcę mieć święty spokój :)