Wpis z mikrobloga

@anonim1133: Primo, procesor nie system, a to jest zasadnicza różnica, bo wydajność systemu zależy od "wąskiego gardła", którym procesor bywa rzadko. Secundo, teoretycznie do 30%, ale raczej tylko w przypadku programów które bardzo intensywnie korzystają z dysku, wykonują operacje sieciowe i tak dalej. W zdecydowanej większości aplikacji nie powinno mieć to aż takiego wpływu. Osobiście nie widzę żadnej różnicy przy normalnym użytkowaniu komputera. Ale serwery z bazami danych będą bardzo cierpieć.
Ale serwery z bazami danych będą bardzo cierpieć.


@CamelCase: I tu chyba trzeba czekać i nie wgrywać. Bo jakie jest ryzyko? Użytkownik musiał by odpalić jakiś skrypt, ale użytkownicy nie mają uprawnień admina. Mam na myśli rodzinę Windows.
@reddin: A nie wiem, nie używam Windowsa tak jakoś od dekady. Ale z tego co kojarzę, to poprawki do Windy wchodzą w każdy drugi wtorek miesiąca, więc na pewno jeszcze nie ma co wgrywać (tak jakoś wychodzi, że Debian zawsze jest łatany pierwszy). Trudno powiedzieć jak administratorzy podejdą do tego problemu i czyja to tak naprawdę będzie decyzja. W każdym razie zagrożenie wydaje się być realne i bardzo poważne.
A nie wiem, nie używam Windowsa tak jakoś od dekady. Ale z tego co kojarzę, to poprawki do Windy wchodzą w każdy drugi wtorek miesiąca, więc na pewno jeszcze nie ma co wgrywać (tak jakoś wychodzi, że Debian zawsze jest łatany pierwszy). Trudno powiedzieć jak administratorzy podejdą do tego problemu i czyja to tak naprawdę będzie decyzja. W każdym razie zagrożenie wydaje się być realne i bardzo poważne.


@CamelCase: Poprawka już