Wpis z mikrobloga

Hej @morele_net, rozumiem, że ceny GPU teraz to taki noworoczny żarcik. Kiedy powrót do normalności? Czy nie uważacie, że ceny GTX 1080 i GTX 1070ti to jakaś pomyłka? Najtańszy sensowny niereferent 1070ti za 2399 zł? Pierwszy niereferent gtx 1080 za 2419 zł? 20 zł różnicy, serio? Nie mówiąc o tym, że pod koniec listopada ceny były o 200-300 zł niższe. Tak, wiem, z choinki się nie urwałem, święta były, więc trzeba było rżnąć ludzi, ale teraz to powoli przesadzacie. :x
#pcmasterrace
  • 10
@Drmscape: W okresie jesienno - zimowym sprzęt elektroniczny bardzo często drożeje.
Po nowym roku, powoli zaczyna tanieć.
Polecam sprawdzić ceny tych samych podzespołów pod koniec maja/czerwca.
Już niedługo ceny kart graficznych mogą ponownie wzrosnąć

@Drmscape:

Zgodnie z ich źródłami najwięksi partnerzy firm takich jak AMD i NVIDIA w postaci Asustek Computer, Gigabyte Technology i Micro-Star International (MSI) spodziewają się wzrostu cen kart graficznych. Powody są dwa - zainteresowanie kopaniem kryptowalut, który nie spada zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami oraz wysoki popyt na pamięci montowane na samym laminacie.


https://www.purepc.pl/karty_graficzne/juz_niedlugo_ceny_kart_graficznych_moga_ponownie_wzrosnac
@Pawci0o: Cóż, wygląda na to, że i producenci GPU będą chcieli uszczknąć kawałek tortu z bańki RAMowej. Od 5 do 20 dolarów na zachodzie to na nasze będzie jakieś 50 do 200 zł (tak, wiem jaki jest kurs dolara).