Wpis z mikrobloga

Mireczki!
Skrobie właśnie pewien dokument w LaTeX'ie i próbuję dostosować spis treści.
Sprawa jest następująca:

1. Mam taki oto fragment spisu treści
2. Chcę zrobić coś takiego (usunąć niektóre z powtarzających się numerów stron przy danych podpodsekcjach i zostawić numery w sekcjach oraz podsekecjach)
3. Wujek Google dał mi takie rozwiązanie (ostatni komentarz)
4. To rozwiązanie w całości usuwa zbyt dużo, a po wywaleniu dwóch pierwszych \renewcommand usuwa zbyt mało (został numerek przy sekcji 4.1.1.)

Jak mogę zmodyfikować ten kod z rozwiązania? A może jest jakieś zupełnie inne rozwiązanie?

#latex ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#niewiemjaktootagowac #programowanie #pytanie #gumaapyta
  • 6
@Gumaa: Możesz to rozwiązać na co najmniej dwa sposoby:

1. Olać :)
2. Pisać więcej tekstu, tak żeby nie było kilku sekcji na jednej stronie.

inaczej pomóc nie potrafię. Najpewniej dałoby się coś napisać, ale podejrzewam, że poziom skomplikowania rozwiązania jest nieopłacalny.

PS. napisałeś LaTeX'ie, ale mam nadzieję, że wiesz, że LaTeX czyta się jako "latech", a nie "lateks"
PS. napisałeś LaTeX'ie, ale mam nadzieję, że wiesz, że LaTeX czyta się jako "latech", a nie "lateks"


@wnocy: wiem, wiem, po prostu podczas pisania tak jakoś wskoczyła końcówka, która bardziej podpasowała wizualnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@player11one: prawdopodobnie wykonam punkt pierwszy i to oleję, chociaż możliwe, że byłoby to chociaż trochę przydane w nauce.

Ale dziękuję bardzo za odzew ʕʔ
@Gumaa: sądzę, że aż tak zgłębiać tego nie musisz. Do zwykłej pracy przydaje się znajomość podstawowych poleceń. Od czasu do czasu będziesz miał potrzebę zrobić jakieś \newenvironment czy jakichś dziwniejszych ustawień, ale pisanie mechanizmu, który będzie produkował TOC w takiej postaci w jakiej Ty chciałeś (z uwzględnianiem czy na danym poziomie numer strony już został wypisany) jest IMHO stratą czasu :).

Zresztą ja np. w zasadzie nie używam już latexu. Jak