Wpis z mikrobloga

@RVRE_PEPE, @Amasugiru: Mam na myśli dynamiczne przełączanie się między kartami. Monitor mam podłączony np. pod jedno wyjścia VGA (lub inne) i odpalając gre uruchamia się karta graficzna a normalnie, przy pracy na pulpicie czy przeglądaniu internetu działa wbudowana. U mnie w laptopie tak to działa.
@m4kb0l laptopy tak maja po co wlaczac wentylatory dedykowanej ))¯_(ツ)_/¯ w nvidia panel mozesz to zmienic aby wszedzie pracowala dedykowana
@m4kb0l: Jeden monitor, do którego podpięte są dwa kable, gdzie jeden prowadzi do zintegrowanej karty graficznej, a drugi do normalnej. Ustawiasz główny ekran na ten z normalną grafiką, przełączasz się między pulpitami/grafikami z poziomu ustawień monitora.
@m4kb0l: Zużycie prądu jest naprawdę znikome. Możesz sobie zablokować w ogóle iGPU i korzystać z samej dedykowanej karty graficznej. Przy zwykłej pracy typu pakiet biurowy, internet zużycie energii będzie marginalne.

Przy założeniu, że nie korzystasz z jakiegoś zabytku ;)
@m4kb0l: Yyy ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie ale oszczędzał byś niewiele prawdę mówiąc bo istnieje coś takiego jak stany wzbudzenia, przy pulpicie dedykowana obstawiam ma może parę watów większy pobór mocy niż integra i w PC więcej prądu idzie na straty w postaci ciepła w zasilaczu tak naprawdę...

Jeśli wierzyć w wskazania HWmonitor'a GTX 750TI używa max 7-10W na pulpicie z włączoną przeglądarką.