Wpis z mikrobloga

Zaklepałem hotel. Do zapłaty miałem 1715 euro, wg bookingu 7 138 zł. Wybrałem płatność przez dotpay, pobrało z konta 7 422,66zł.

Teraz te lamusy z hotelu napisały
Dear Oskar.
Thank you for your booking.
Unfortunately, I have to tell you that the apartment is not free from Saturday.
There is a system error.
I ask you to cancel the booking.
Unfortunately we do not have space for them
Best regards

Ja oczywiście tego nie anuluje bo rezerwacja jest bez możliwości zwrotu i by #!$%@?ło cały hajs.
I teraz pytanie, jak oni to jakoś anulują to dostanę zwrot której kwoty? Tej którą mi z konta pobrało?
#booking #podroze
  • 87
  • Odpowiedz
@Oskarek89: booking ma świetną obsługę techniczną. Wiadomo, że rozmowa raczej po angielsku. Miałem podobną sytuację we Lwowie, przyjeżdżam na hotel, a tu informacja o braku dostępności. W ciągu pół godziny dostałem 5 maili i kilka telefonów z propozycjami noclegów. Okazało się jednak, że hotel znalazł dla nas pokój - podejrzewam, że dostają kary od booking za takie sytuacje i robią co mogą, żeby znaleźć dla ciebie nocleg.

Daj znać jak się
  • Odpowiedz
@CyganskiKsiaze: booking ma bok w języku polskim, dzisiaj do mnie dzwonili, ale nie zdążyłem odebrać, wysłali mi maila w języku polskim i podpis też widniał na polskie imię i nazwisko.
  • Odpowiedz
normalnie ci oddadza tyle co zaplaciles, az tak w #!$%@? banki nie leca, zeby ci oddac po innym kursie niz pobrali.


@jegertilbake: jak płacił kartą złotówkową to mu oddadzą po aktualnym kursie, który może być mniej korzystny.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Z doświadczenia ci powiem, że pierwsza propozycja bookingu będzie słaba. Jeżeli zaproponowane miejsce będzie mniejsze, gorzej wyposażone lub dalej od stoku, niż w pierwotnej rezerwacji, nie zgadzaj się. Booking znajdzie ci coś lepszego, często dużo droższego, to nie oni dopłacają, a odwołujący rezerwację.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: zainstaluj sobie aplikację revolut i tam masz wirtualną kartę z wieloma walutami po dobrych kursach. Doładowujesz PLN zamieniasz na co potrzebujesz i płacisz ich wirtualną.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Miałem podobną sytuację. Podjeżdżam pod hotel, pan grzecznie mnie informuje, że instalacja im #!$%@?ęła i w związku z tym nie możemy spać u niego, ale wynajął nam miejsce w hotelu obok (też pod stokiem).
Tym sposobem spaliśmy w 4, a nie 3 gwiazdkach za te same pieniądze.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: jeżeli nie płaciłeś z konta walutowego tylko miałeś przewalutowanie w obie strony to nawet przy zwrocie bank #!$%@? Cię solidnie na spreadzie, średnio ok 5-6% w zależności od banku, także cała ta zabawa będzie Cię kosztować ok 500 zł w plecy. Hotel oczywiście ma #!$%@? na Twoje metody płatności.
Ja już raz tak wtopiłem przy zakupie telefonu z amazon.de i od tej pory płacę tylko kartą walutową.
  • Odpowiedz