Wpis z mikrobloga

@Hanysek: jak chcesz równania liniowe, bez żadnych struktur, to w programie Wstaw->Wstaw równanie
w Wordzie tak samo działa, ale tam wystarczy wcisnąć Alt + = i włącza ci się edytor. Jak dodatkowo znasz mniej więcej składnię LaTeXa, to to narzędzie będzie wystarczające i dość szybkie w użyciu :)

@Precypitat: jak chcesz zapisać cząsteczkę w wysokiej jakości, to klikaj Plik->Eksport, w nowym okienku wybierz interesujący ciebie format (ale nie jpg, bo
  • Odpowiedz
@92feliks: pomogłeś, chociaż dalej mi się marzy mieć tam wklejone wersje edytowalne :P ale tak czy inaczej wypróbuję, bo przeskakiwanie między programami chemicznymi rodzi konflikty :P
  • Odpowiedz
@Precypitat: wiem, że kiedyś zainstalowałem sobie jakis add-on do worda, który pozwalał na tworzenie wzorów bezpośrednio w tekście
ale nie pamiętam z którego programu to było, plus sam dodatek mega obciążał całego offisa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@92feliks: Isis draw może?

@Hanysek: polecam ChemDraw, po prostu rysujesz cząsteczkę w programie, potem możesz ją zaznaczyć i skopiować od razu do Worda czy innego PowerPointa. Następnie, jeśli np. znajdziesz błąd, edytować strukturę bezpośrednio w pakiecie office. Poza tym nigdy nie miałem kłopotu z pikselozą.
  • Odpowiedz