Wpis z mikrobloga

@Amasugiru: Parę dni temu na mistrzostwach w blitzie była gra między Inarkievem(ten na memie) i Magnusem.
W pewnym momencie Inarkiev był szachowany, ale zrobił nieprawidłowy ruch(celowo) i po tym ruchu dalej był szachowany, Magnus tego nie zauważył i grał dalej po czym Inarkiev powiedział do arbitra, że wygrał bo Carlsen zrobił nieprawidłowy ruch robiąc ruch po nieprawidłowym ruchu Inarkieva. Arbiter przyznał mu rację xD Magnus był #!$%@? https://streamable.com/j33q9
E: Gra po
@ejadaz689: Byłem przekonany, że w przypadku takich fundamentalnych błędów to arbiter powinien zainterweniować (bez zgłoszenia od zawodnika). Tak ponoć jest w przypadku np. wciśnięcia zegara przed ukończeniem ruchu
@Amasugiru: @ejadaz689:
Tam grało jakieś 400 szachistów #!$%@?ących jeden ruch na 3 sekundy. Powodzenia w nadzorowaniu.

Poza meczami 1-1 to sędziowie nie mają pojęcia co się na szachownicach dzieje. Nie ma czasu, a przede wszystkim nie ma potrzeby. To nie piłka nożna i w 99,5 partiach na 100 sędzia jedyne co robi to wpisuje wynik do komputera.
@ejadaz689:
Inna rzecz, że Inarkijew jest głupi, że w to brnie. Carlsen to Carlsen a organizatorzy turniejów będą pamiętali tę imbę i mniej będą chętni by go zapraszać. I nawet jeśli z dokładnie interpretowanymi przepisami ma rację (nie wiem, nie interesowało mnie to tak bardzo), to wygrana może być tylko pyrrusowa.